Wyprawki dla szczeniąt – wszystko czego potrzebujesz

Podobnie jak w przypadku ludzkiego dziecka, świeżo upieczone mamy i tatusiowie szybko dowiadują się, ile rzeczy potrzebują dla swojego szczeniaka i o ile łatwiej jest je zdobyć z wyprzedzeniem.

Dzień, w którym przyprowadzisz nowego szczeniaka do domu, może być ekscytujący, ale pełen niepokoju. Posiadanie kilku rzeczy przygotowanych przed wielkim dniem sprawia, że ​​wszystko jest o wiele przyjemniejsze dla Ciebie i szczeniaka.

Dobry hodowca czasami daje ci kilka rzeczy do zabrania do domu – trochę jedzenia, które jedzą, abyś mógł zebrać więcej tego samego, lub wymieszaj to z tym, do czego planujesz zmienić szczeniaka, aby uniknąć brzuszka zdenerwowanie.

Możesz również dostać ręcznik, skrawek materiału, zabawkę lub inny przedmiot, który został wtarty w koleżanki z miotu i mamę, aby było to mniej stresujące.

Obroża, w niektórych przypadkach z dzwonkiem, aby ułatwić śledzenie szczeniaka, gdy odkrywa nowe otoczenie, a być może uprząż i smycz do pierwszych doświadczeń z nocnikiem na świeżym powietrzu są powszechnymi przedmiotami. Wyprawki dla szczeniąt są bardzo ważne i warto przygotować je wcześniej.

Wyprawki dla szczeniąt

Zbierz te przedmioty z wyprzedzeniem, abyś mógł spędzić te kilka cennych dni na więzi ze swoim pupilem;

  • Legowisko do spania — może to być druciana lub plastikowa twarda skrzynia, a nawet miękka skrzynia podróżna. Niektóre skrzynki z drutu są wyposażone w przegrodę, dzięki czemu można teraz oddzielić sekcję ze względu na ich rozmiar i rozszerzać się w miarę wzrostu. Niektórzy ludzie decydują się na rozpoczęcie od szczeniaka w łóżku z nimi w nocy, dla wygody, ale mogą zdarzyć się sytuacje, w których Twojemu szczeniakowi wystarczy bycie w klatce przez chwilę lub po prostu bezpieczne miejsce do drzemki.
  • Niektóre ręczniki, ze sklepu z używanymi rzeczami lub stare, które zostały wyprane i zmiękczone. Ułatwia to ich umycie w najgorszym przypadku.
  • Zabawki, które są trwałe i odporne na gryzienie. Obserwuj uważnie i wyrzuć, jeśli szczeniak odgryzie jakieś kawałki.
  • Podajnik puzzli, który zajmie trochę czasu, aby wyjąć jedzenie (może to oznaczać różnicę między prysznicem a brudem!)
  • Zabawki do przeciągania mogą pomóc przekierować te ostre zęby szczeniąt. Zabawa powinna być nadzorowana.
  • Zrób kij do gier w pogoń i przeciąganie w pomieszczeniu, gdy pogoda nie sprzyja zabawom na zewnątrz.

Należy pomyśleć o tym, gdzie szczeniak wróci do domu, gdzie będzie nocować i co zrobisz z odpadami. Sprzątanie i utrzymanie higieny jest bardzo ważne, aby zapobiec szkodnikom, a nawet chorobom, zarówno dla Ciebie, jak i dla szczeniaka.