Charakterystyka rasy goldendoodle

Goldendoodle to piesek kudłaty, z łagodnym usposobieniem. Pełnić może rolę nie tylko ratownika, ale także terapeutycznego. Czego można się po nim spodziewać? Dowiesz się tego z dzisiejszego wpisu.

Historia rasy

Goldendoodle powstał z dwóch ras: pudla i golden retrievera. Pierwsza krzyżówka tej rasy została wyhodowana w 1969 roku. Najbardziej rozpowszechnionym terenem, gdzie można spotkać tę rasę to USA i Australia. W Polsce ta rasa wciąż jest małorozpoznawalna. Nie istnieją cechy charakterystyczne tej rasy, ponieważ każdy wygląda trochę inaczej. Dorosły goldendoodle osiąga około od 14 do 21 kg masy ciała i mierzy on przeciętnie do 66 cm. Spotykane są psy o sierści prostej, kręconej lub falowanej. Sierść może być koloru złotego, brązowego lub czarnego.

Zachowanie i charakter

Goldendoodle charakter to łagodne przysposobienie i duża łagodność. Czworonogi są przyjaźne i przywiązują się dużym stopniu do przygarniającej go rodziny. Stanie się nie tylko dobrym kompanem podróży, ale także opiekunem i ratownikiem. Cechują się one bardzo dużą inteligencją i chętnie uczestniczą w różnych szkoleniach. Bardzo lubią spacery ze swoim właścicielem, ale na wszelki wypadek warto mu założyć obrożę z adresem. Jak się okazuje, goldendoodle charakter są także świetnymi pływakami. Dobrze sobie też radzą z aportowaniem na lądzie.

Potrzeby rasy

Średnia długość życia goldendoodle wynosi 10-15 lat. Prawidłowe i odżywianie sprawią, że czworonogi będą mogły się pochwalić bardzo dobrym stanem zdrowia. Mogą natomiast mieć problemy z niektórym pożywieniem, dlatego wykluczmy z jego diety pszenicy, kukurydzy i soi. Dobrym pomysłem będzie wprowadzenie karmy bezzbożowej. Goldendoolde nie zrzucają zbyt dużo sierści, dlatego nie ma obowiązku częstego czesania. Wystarczy to robić raz w tygodniu, zarówno grzebieniem i szczotką. Sama cena psa jest trudna do określenia, ponieważ to zależy od wielu czynników. Cena może być wysoka, ponieważ psy są sprowadzane z zagranicznej hodowli. Cena psa może wynosić nawet kilka tysięcy złotych.

Goldendoodle to rasa, którą pokochasz od samego początku. Jego przyjazne usposobienie sprawi, że będzie idealnym kompanem wycieczek czy aktywności fizycznych. Spędzisz z nim czas w sobotni wieczór lub w długie, zimowe wieczory. Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Dobór odpowiedniego towarzysza na pewno sprawi, że nasze samopoczucie osamotnienia się poprawi. Nie bez powodu wiadomo, że czas spędzony ze swoim pupilem może być również wartościowy, jak ten spędzony z człowiekiem.