Husky malamut charakter rasy

Husky Malamut ma potężne, solidne ciało zbudowane z myślą o wytrzymałości i sile. Króluje jako jedna z najstarszych ras psów, której pierwotny wygląd nie został znacząco zmieniony. Ten inteligentny pies potrzebuje pracy i konsekwentnego przywództwa, aby uniknąć nudy lub trudności w obsłudze.
Początkujący rodzice zwierząt domowych, strzeżcie się. Psy tej rasy są wrażliwe i potrzebują dużo towarzystwa i otwartej przestrzeni. Nie są dobrze przystosowane do życia w mieszkaniu, a z pewnością są to pieski o wysokim poziomie sierści, które potrzebują dużo pielęgnacji, aby zachować zdrową sierść. Spodziewaj się czyszczenia sierści psa przez cały rok, a zwłaszcza w okresie linienia. Husky malamut charakter – poznaj dokładnie tę rasę.

Husky Malamut charakter

Husky Malamut to psy o dużej energii, dlatego wymagają intensywnego wysiłku fizycznego. Jeśli planujesz zostawić je w domu, gdy jesteś w pracy, możesz zauważyć pewne niespokojne, destrukcyjne zachowanie. Wyprowadzanie psów lub opiekunka do zwierząt w ciągu dnia jest praktycznie koniecznością, jeśli nie możesz być sama w domu.
Husky Malamut dobrze sobie poradzi z doświadczonym rodzicem zwierząt domowych, dużą ilością otwartej przestrzeni do wędrówek i spalania energii oraz chłodniejszym klimatem. Jeśli potrafisz zaspokoić potrzeby tej rasy, będziesz mieć inteligentnego, dobrze wyszkolonego, kochającego towarzysza na całe życie.
Kiedy po raz pierwszy widzisz Husky Malamute, łatwo jest być pod wrażeniem jego dużej postury, wilczych oznaczeń na twarzy i machającego do ciebie wielkiego, pióropuszowego ogona. Często uważa się, że malamuty są po części wilkami. Mogą grać wilka w telewizji lub w filmach, ale tak naprawdę wszyscy są psami domowymi.
Husky Malamute posiada ogromną siłę, energię, wytrzymałość, niezależność i inteligencję. Pierwotnie były przeznaczone do ciągnięcia ciężkich sań na duże odległości, a także do polowania na foki i niedźwiedzie polarne. Teraz wybierany głównie do towarzystwa, Husky Malamutes odnosi sukcesy w kilku dyscyplinach sportowych dla psów, w tym w budowie, zawodach posłuszeństwa, podnoszeniu ciężarów, jeździe na nartach, wędrówkach z plecakiem i rekreacji na sankach.

Usposobienie

Malamuty traktują każdego, kogo spotykają, jak swoich przyjaciół. Jeśli szukasz psa stróżującego, to nie jest rasa dla Ciebie. Rozmiar Malamuta może odstraszyć intruza, ale to jedyna ochrona, jaką z nich uzyskasz.
Husky malamuty najlepiej radzą sobie w sytuacjach, w których mają dużo miejsca i możliwości do ćwiczeń, aby nie były znudzone i niespokojne. Ich niezależna natura często powoduje, że są określani jako uparci lub głupi, ale ich inteligencja przebija się przez właściwy trening. Jeśli husky malamute jest dla Ciebie odpowiednią rasą, zapewnią Ci wiele lat radości jako aktywny towarzysz zabaw i towarzysz, który zapewni szczenięcej radości życia w dorosłym życiu.