Maltańczyk czy chihuahua – czym się różnią?

Maltańczyk pochodzi z Włoch, a Chihuahua pochodzi z Meksyku. Zarówno Maltańczyk, jak i Chihuahua mają prawie ten sam wzrost. Zarówno Maltańczyk, jak i Chihuahua mają prawie taką samą wagę. Maltańczyk może żyć o 5 lat krócej niż Chihuahua. Zarówno maltańczyk, jak i chihuahua mają prawie taką samą wielkość miotu.
Maltańczyk czy chihuahua? Dla rodzin rasa maltańska jest bardziej odpowiednia niż rasa chihuahua, ponieważ maltańczyk jest bardziej przyjazny dzieciom, podczas gdy chihuahua jest mała i jest agresywna w stosunku do innych psów.

Dla seniorów pies rasy Chihuahua jest bardziej odpowiedni niż pies rasy maltańskiej, ponieważ pies rasy Chihuahua jest spokojniejszy i cichszy niż maltańczyk. Maltańczyki są bardziej podatne na błądzenie niż psy chihuahua. Psy chihuahua są bardziej ochronne niż maltańczyki. Chociaż maltańczyki są łatwiejsze do wyszkolenia, maltańczyki wymagają więcej ćwiczeń niż psy chihuahua. Psy chihuahua są znacznie trudniejsze do wytresowania niż wierne maltańczyki. Maltańczyki łatwo dogadują się z innymi psami w rodzinie. Chihuahua nie są tak odpowiednie jak maltańczyki dla rodzin z wieloma psami.

Maltańczyk kontra Chihuahua: długość życia

Maltańczyki mają średnią długość życia od 12 do 14 lat. Dla porównania, białe psy chihuahua żyją od 14 do 18 lat. Psy chihuahua żyją średnio dłużej niż maltańczyki.

Maltańczyk czy chihuahua: pielęgnacja

Maltańczyk jest trudniejszy w pielęgnacji niż rasa psów rasy Chihuahua. Dla osób, które lubią pielęgnować swoje zwierzęta, bardziej odpowiedni jest długowłosy pies maltański. Dla osób, które wolą psa z mniejszymi potrzebami pielęgnacyjnymi, bardziej odpowiedni jest pies Chihuahua. W przeciwieństwie do psów maltańskich, psy chihuahua mają dwa rodzaje sierści, gładkie i długie.

Czy Maltańczyk lub Chihuahua nadają się na psy w mieszkaniu? Maltańczyk jest psem o bardzo niskich wymaganiach fizycznych. Dla porównania, pies rasy Chihuahua jest również psem bardzo niskoenergetycznym. Oba te psy mogą być świetnymi psami mieszkalnymi. Maltańczyki są bardziej zabawne niż Chihuahua, więc wierne maltańczyki wymagają większej uwagi niż chihuahua. Maltańczyki nadają się do życia w mieście lub na wsi, podobnie jak rasa Chihuahua.

Zarówno chihuahua, jak i maltańczyki są wspaniałymi zwierzakami

Chociaż maltańczyki są bardziej zabawne, łatwe do trenowania i mają hipollageniczną sierść, chihuahua są cichsze, wymagają mniej pielęgnacji, a chihuahua są mniej destrukcyjne. Oba psy są psami o niskiej energii, oba psy radzą sobie lepiej ze starszymi dziećmi i obaj są w końcu wspaniałymi zwierzakami.