Opis psa labradora – czym się cechuje ta rasa?

Labrador o słodkiej buzi jest jedną z najpopularniejszych ras psów. Labradory są przyjaznymi, towarzyskimi i pełnymi energii towarzyszami, którzy mają wystarczająco dużo uczuć, aby znaleźć rodzinę szukającą średniego i dużego psa. Opis psa labradora: solidny, dobrze wyważony labrador może, w zależności od płci, stać od 55 do 62 cm w ramieniu i ważyć od 25 do 36 kilogramów. Gęsta, twarda sierść występuje w kolorze biszkoptowym, czarnym i czekoladowym. Głowa jest szeroka, oczy błyszczą życzliwością, a gruby, zwężający się „ogon wydry” wydaje się zawsze sygnalizować wrodzony zapał rasy. Labradory są niezwykle przyjazne. Są towarzyskimi współlokatorami, którzy łączą się z całą rodziną i dobrze socjalizują się zarówno z psami sąsiednimi, jak i ludźmi. Ale nie myl jego niefrasobliwej osobowości z niskim poziomem energii: Labrador jest entuzjastycznym sportowcem, który wymaga wielu ćwiczeń, takich jak pływanie i maratońskie zabawy w aportowanie, aby utrzymać sprawność fizyczną i psychiczną.

Opis psa labradora

Labrador – zdrowie

Labradory są ogólnie zdrowymi psami, a odpowiedzialny hodowca bada stado hodowlane pod kątem takich stanów, jak dysplazja łokci i stawów biodrowych, choroby serca, miopatia dziedziczna (osłabienie mięśni) i choroby oczu, w tym postępujący zanik siatkówki. W niektórych labradorych młodych dorosłych może wystąpić stan zwany zapaścią wywołaną wysiłkiem fizycznym (EIC); Test DNA pozwala hodowcom zidentyfikować nosicieli i zaplanować rozmnażanie, aby uniknąć wytworzenia choroby. Podobnie jak inne duże psy o głębokiej klatce piersiowej, Labrador może rozwinąć zagrażający życiu stan żołądka zwany wzdęciem. Właściciele powinni edukować się na temat objawów wskazujących na to występowanie i co zrobić, jeśli tak.

Labrador – pielęgnacja

Labrador ma grubą, wodoodporną podwójną warstwę, która zrzuca. Daj okazjonalne kąpiele, aby utrzymać je w czystości. Podobnie jak w przypadku wszystkich ras, paznokcie Labradora powinny być regularnie przycinane, a zęby często myte.

Labrador – ćwiczenia

Labrador to żywiołowa, bardzo energiczna rasa, która każdego dnia potrzebuje dużo ruchu. Labrador, które nie ma wystarczającej ilości ćwiczeń, prawdopodobnie zaangażuje się w nadpobudliwe i / lub destrukcyjne zachowania, aby uwolnić stłumioną energię. Ulubione zajęcia tej rasy to aportowanie i pływanie. Labradory uwielbiają również spalać energię podczas polowań lub prób terenowych, a także uczestnicząc w psich sportach, takich jak zwinność, posłuszeństwo, śledzenie i nurkowanie w dokach. Wiele laboratoriów również ciężko pracuje w ważnych rolach, takich jak poszukiwanie i ratownictwo, wykrywanie narkotyków i bomb oraz jako psy służbowe i asystujące.

Labrador – szkolenie

Z siłą fizyczną i wysokim poziomem energii labrador, wczesna socjalizacja i zajęcia dla szczeniąt są niezbędne. Delikatne wystawianie szczeniaka na kontakt z różnymi osobami, miejscami i sytuacjami w wieku od 7 tygodni do 4 miesięcy oraz wczesne rozpoczęcie treningu posłuszeństwa pomoże mu rozwinąć się w dobrze przystosowanego, dobrze wychowanego dorosłego. Zajęcia szkoleniowe dla szczeniąt służą jako część procesu socjalizacji i pomagają właścicielowi nauczyć się rozpoznawać i korygować wszelkie złe nawyki, które mogą się rozwijać. Labradory to oddani, inteligentni i entuzjastyczni towarzysze, których należy włączyć do zajęć rodzinnych.

Labrador – odżywianie

Labrador powinien dobrze sobie radzić z wysokiej jakości karmą dla psów, niezależnie od tego, czy jest produkowana komercyjnie, czy przygotowywana w domu pod nadzorem i zgodą weterynarza. Każda dieta powinna być dostosowana do wieku psa (szczeniaka, dorosłego lub seniora). Niektóre psy mają skłonność do nadwagi, więc obserwuj spożycie kalorii i wagę swojego psa. Smakołyki mogą być ważną pomocą w treningu, ale podawanie zbyt wielu smakołyków może powodować otyłość. Dowiedz się, które pokarmy dla ludzi są bezpieczne dla psów, a które nie. Skontaktuj się z weterynarzem, jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące wagi lub diety psa. Czysta, świeża woda powinna być dostępna przez cały czas.