Które psy nie gubią sierści – najpopularniejsze rasy.

Jeśli zawsze chciałeś mieć psa, ale nie możesz poradzić sobie z plątaniną psiej sierści w domu lub jeśli alergie zawsze Cię powstrzymywały, nie martw się więcej. Przygotowaliśmy listę najlepszych ras psów, które nie rzucają. Niektóre rasy psów mają prawie hipoalergiczną sierść, która wytwarza znacznie mniej łupieżu, który przyczepia się do sierści i powoduje większość alergenów u ludzi.  Które psy nie gubią sierści?

Chociaż żaden pies nie jest całkowicie hipoalergiczny, osoby cierpiące na alergie mogą żyć szczęśliwie z jednym z tych psów o niskiej sierści. Aby uzyskać większą ochronę, upewnij się, że masz wysokiej jakości odkurzacz i oczyszczacz powietrza dla zwierząt.

Jeśli martwisz się o swoje meble i ubrania, wysokiej jakości środek do usuwania sierści dla zwierząt sprawi, że Twój dom będzie wyglądał na wolny od zwierząt!

Które psy nie gubią sierści – wykaz ras

Chart afgański

Charty afgańskie mogą być niezależne, ale słodkie i lojalne. Kształtem i wielkością ciała przypominają charty. Mają wysoki poziom energii, dlatego wymagają regularnych ćwiczeń. Ich sierść jest długa i jedwabista i chociaż nie linieją, należy je kąpać i czesać co najmniej dwa razy w tygodniu, aby zachować miękkość i luksus sierści.

Amerykański bezwłosy terier

Rasa ta jest żywym, przyjaznym towarzyszem, który okazuje wielkie uczucia właścicielom i rodzinie. Są lekko energiczne i zadowolą się z codziennego spaceru. Chociaż brak płaszcza sprawia, że ​​nie nadają się do polowania, mają silny instynkt łowiecki. Okazjonalne kąpiele sprawią, że skóra tej rasy będzie zdrowa i wygląda jak najlepiej.

Bedlington Terrier

Bedlington Terrier ma wyjątkowy wygląd i sierść: od wąskiej głowy po kędzierzawą sierść z twardych i miękkich włosów, która przypomina owcę. Wymagają niewielkiej pielęgnacji, tylko okazjonalnego przycinania. Powinny być również regularnie szczotkowane, aby zapobiec matowieniu ich sierści. Ich sierść jest również hipoalergiczna. Codzienne spacery i zabawy sprawią, że ten pies będzie szczęśliwy.

Bichon Frise

Bichon Frise swoim białym kolorem i miękką, kędzierzawą sierścią przypomina miniaturowego pudla. Rasa ta jest idealna dla alergików, ponieważ sierść jest dla większości hipoalergiczna. Pielęgnacja jest koniecznością dla tej rasy, aby zapobiec powstawaniu mat, ponieważ ich włosy będą stale rosnąć, ale nie zrzucają. Jest to naturalnie przyjazna, zabawna rasa i idealny pies dla pierwszego właściciela.

Chiński grzywacz

Te zabawne małe psy są podobne z wyglądu do Chihuahua, ze swoimi małymi rozmiarami i ogólnym kształtem ciała. Jednak są one w większości bezwłose i mają włosy tylko na głowie, ogonie i stopach. Ułatwia to pielęgnację — kąpiele utrzymają ich skórę w czystości. Ich skórę należy chronić w ekstremalnych temperaturach i pogodzie za pomocą kremów przeciwsłonecznych latem i swetrów lub płaszczy zimą.

Coton de Tulear

Wymawiane „coTAWN day two-LEE are” ten pies jest również znany jako Królewski Pies Madagaskaru. Mają czuły temperament i miękkie, długie, białe płaszcze. Chociaż nie linieją, należy je regularnie pielęgnować. Szczotkowanie kilka razy w tygodniu specjalnym pędzlem szpilkowym pozwoli zachować pełną, pozbawioną matu sierść.

Sznaucer olbrzym

Największa z odmian sznaucerów jest opiekuńcza, aktywna i uwielbia wykonywać swoją pracę. Bardziej przypominają sznaucera standardowego niż sznaucera miniaturowego. Ich płaszcze są twarde, żylaste i gęste. Ich włosy stale rosną i powinny być regularnie strzyżone i szczotkowane.