Małe pieski do domu rasy – 5 top wyborów

Jeśli chodzi o małe rasy psów, rozmiar może być jedną z niewielu wspólnych cech! Niektóre rasy mają skłonność do chlubienia się otwartymi i odważnymi osobowościami, podczas gdy inne są wyluzowane i cieszą się niezależnością. Rodzaje sierści mogą wahać się od krótkich i prostych włosów po długie, falujące loki, a nawet ciasno zwinięte loki. Spotkasz małych futrzastych przyjaciół, którzy nie mogą się doczekać, by zwinąć się na Twoich kolanach — podczas gdy inni tryskają energią i są zawsze gotowi na następną grę w aportowanie.

Małe pieski do domu rasy – wybór odpowiedniego małego psa zależy od osobowości, zaangażowania w pielęgnację i poziomu aktywności. Oto dziesięć najlepszych ras małych psów do rozważenia.

Małe pieski do domu rasy – 5 przykładów

Maltańczyk

Dzięki miękkiej i jedwabistej białej sierści maltańczyl jest najprawdopodobniej jedną z pierwszych ras, które przychodzą na myśl, gdy myślimy o małych psach.
Temperament: Chociaż ta rasa jest lojalnym psem na kolanach, ma również dużo energii i cieszy się zabawą. Maltańczyki są absolutnie nieustraszone – cecha, która uważana jest za przekazywaną z czasów, gdy rasa była łowcą szczurów. Dobrze dogadują się z ludźmi w każdym wieku, łatwo się szkolą i uwielbiają wykonywać sztuczki.

Boston Terrier

Boston Terrier to tradycyjny amerykański pies znany z charakterystycznej ciemnej i białej sierści uzupełnionej dużymi błyszczącymi oczami.
Temperament: Boston Terriery to miłe połączenie humorystycznego uroku i wyrafinowania. Są inteligentną, czujną i energiczną rasą, ale lubią też spędzać czas w domu z rodziną. Ta rasa jest lojalna wobec jednej osoby, choć uprzejma dla wszystkich. Boston Terriery są podatne na chrapanie ze względu na płaski nos i wąskie nozdrza.

Jamnik

Jamnik to niewątpliwa rasa, która występuje w miniaturowych i standardowych rozmiarach oraz w wielu kolorach. Są to niezwykle ładnie wyglądające i zabawne psy.
Temperament: Jamniki mają niezrównaną pewność siebie i odwagę, co przypomina, że ​​zostały wyhodowane do walki z przerażającym borsukiem. Mają pasję do swoich domowych rodziców, są lojalnymi obrońcami swojej rodziny i czasami potrafią być uparci. Rasa ta jest częściowo psem, częściowo terierem, co czyni je samodzielnym i zadziornym psem.

Shih Tzu

Shih Tzu ma maleńką buzię i jasne oczy, które oczarowują ludzi od pokoleń — i nadal to robią.
Temperament: Shih Tzus są wesołymi towarzyszami, które mienią się życzliwością. Są jednymi z najlepszych dla rodziny z młodszymi dziećmi. Przodkowie tej rasy spędzali większość czasu wylegując się w królewskich chińskich pałacach, więc naturalnie są szczęśliwym pieskiem.

Mops

Mops jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych psów na świecie, z pomarszczonymi brwiami, błyszczącymi oczami i kręconym ogonem.
Temperament: Mops jest czuły, zabawny i zrównoważony. Ta urocza rasa jest uprzejma dla innych ludzi i zwierząt i dogaduje się zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi, co czyni je uniwersalnym faworytem. Mopsy lubią spać, choć mają skłonność do chrapania i parskania ze względu na płaskie pyski i małe nozdrza, które utrudniają oddychanie.