Domowe sposoby na pchły u kota

Pchły mogą być naturalną (i nieprzyjemną) częścią życia kota. Na szczęście między dostępnymi bez recepty sprayami, proszkami i obrożami przeciw pchełm istnieje nieskończona liczba rozwiązań, które pomogą wyeliminować problem pcheł u Twojego kota.
Jakie są sposoby na pchły u kota? Podczas gdy komercyjne leki i zabiegi na pchły mogą z pewnością pomóc w opanowaniu problemu pcheł u twojego kota, istnieje również szereg metod „zrób to sam”, które właściciele kotów mogą zastosować, aby pozbyć się owadów. Jeśli odbyłeś już konsultację z weterynarzem w sprawie problemu pcheł kotów, oto kilka domowych środków zaradczych, które możesz wypróbować, które mogą na dobre pozbyć się problemu pcheł kota.

Sposoby na pchły u kota:

Chipsy cedrowe

Wiadomo, że pchły nie znoszą zapachu chipsów cedrowych – i jest szansa, że ​​twój kot też go nie lubi. Możesz jednak spróbować rozłożyć chipsy cedrowe na posłaniu kota lub na zewnątrz w ogrodzie. Możesz również nanieść olejek cedrowy w sprayu na sierść kota, ponieważ jest to bezpieczny, nietoksyczny olejek eteryczny, lub nałożyć kilka kropli na skórkę od banana, a nawet na obrożę kota, aby powstrzymać owady.

Cytryny

Jednym z najskuteczniejszych naturalnych środków przeciw pcheł jest kwas cytrynowy, który sprawia, że ​​sok z cytryny jest powszechnie znanym domowym lekarstwem na pchły. Możesz spryskać sierść kota roztworem przygotowanym przez gotowanie pokrojonej cytryny lub dwóch (pozostaw cytryny przez kilka godzin), a następnie spuść płyn przed przelaniem go do butelki ze spryskiwaczem. Delikatnie wmasuj roztwór w sierść samochodu – pamiętaj tylko, aby unikać jego oczu i obserwuj swojego zwierzaka pod kątem zaczerwienienia lub innych oznak podrażnienia – i powtarzaj zabieg tak często, jak to konieczne, aż pchły całkowicie znikną.
Jeśli twój kot nienawidzi wody – jak większość kotów – możesz również spróbować użyć grzebienia zanurzonego w roztworze i wyszczotkować pchły. Jeśli martwisz się resztkami pcheł i jajkami pcheł, dodaj do prania filiżankę soku z cytryny podczas prania pościeli swojego zwierzaka, aby pomóc wytępić wszelkie pozostałe robaki.

Przyprawy

Jedną z najłatwiejszych rzeczy, które możesz zrobić dla kota zarażonego pchłami, jest urozmaicenie jego życia naturalnymi składnikami, które możesz znaleźć w swojej kuchni. Ze względu na naturalny związek znany jako karwakrol, olejek z oregano może być bardzo skuteczny w usuwaniu pcheł; zacznij od zmieszania jednej łyżeczki oleju z oregano z trzema łyżeczkami oliwy z oliwek i nałóż niewielką ilość roztworu na miejsca, w których pchły mają tendencję do gromadzenia się, takie jak uszy, brzuch, ogon i szyja kota. Pchły również nie przepadają za rozmarynem; spróbuj zmielić liście na proszek i spryskać nimi miejsca, w których kot ma tendencję do przebywania w domu.
Jeśli Twój kot nie pozwala Ci na stosowanie miejscowego leczenia na jego sierści, możesz spróbować dodać niewielką ilość (mniej niż łyżeczkę) kminku do karmy Twojego kota. Przyprawa sprawi, że skóra Twojego kota stanie się bardzo nieapetyczna dla pcheł.
Jeśli nie masz pod ręką żadnej z tych przypraw, odrobina soli kuchennej może również załatwić sprawę, ponieważ pomaga odwodnić i zabić pchły na twoim kotu. Co więcej, działa zabijając pchły i jaja pcheł, które mogą czaić się na dywanie (wystarczy go posypać) lub po zmieszaniu z wodą może być stosowany do czyszczenia twardych powierzchni.