Kiedy można dotykać małe świnki morskie?

Małe świnki morskie to takie cenne małe stworzenia. Uszy i nogi większe niż reszta ich ciała są cennymi małymi dziećmi, z którymi należy obchodzić się z największą ostrożnością, ale tak, można się nimi obchodzić od momentu narodzin, jeśli nie przeszkadzasz w procesie porodu i robisz więc z najwyższą starannością. Matka świnka morska nie odrzuci ich, ponieważ się nimi zajmujesz. Kiedy można dotykać małe świnki morskie?

Tak jak ludzkie dziecko roznoszone po urodzeniu, słuchało Twoich głosów, filmów, muzyki przez tyle miesięcy, ile przebywało w Twoim domu w łonie matki. Nie są więc obcy Tobie, Twojej rodzinie ani zwierzętom domowym. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​zajmowanie się małymi świnkami morskimi od samego początku sprawia, że ​​są one bardzo spokojne i łatwe w kontaktach z ludźmi.
Samce świnek morskich mogą stać się aktywne seksualnie po 3 tygodniach (przy minimalnej skuteczności, ale nie mniej uciążliwe). Samice świnek morskich muszą pozostać z matką przez cztery tygodnie. Wydaje się, że samce świnek morskich mają biały pierścień w okolicy narządów płciowych. Samice świnek morskich będą miały coś, co wygląda jak małe ziarenko ryżu.

Kiedy można dotykać małe świnki morskie?

Małe świnki morskie rodzą się z doładowaniem i zaczną karmić piersią gdzieś w ciągu 24 godzin, więc nie panikuj, jeśli nie przysiądą od razu. Matka świnka morska musi oczyścić niemowlęta i zjeść poród, aby chemicznie wygenerować gruczoły sutkowe, aby rozpocząć produkcję mleka. Nawet ludzkie matki nie produkują mleka od razu; zajmuje to dzień lub dwa.

Małe świnki morskie zaczynają karmić w ciągu 24 godzin i jedzą pokarmy stałe po trzech dniach, gdy mama pokazuje im, jak to zrobić. Bez względu na wszystko będą musieli pielęgniarki przez co najmniej trzy tygodnie. W tym czasie matka świnki morskiej robi wiele innych rzeczy dla swoich małych świnek morskich. Pobudza je do oddawania moczu i kału, czyszcząc ich pośladki okresowo w ciągu dnia. Musi to robić przez co najmniej trzy tygodnie. Matka produkuje również bardziej miękki stolec, który dzieci mogą spożywać, aby miały odpowiednie bakterie w swoich układach trawiennych. Tak więc przebywanie z matką świnki morskiej przez trzy tygodnie jest bardzo ważne.
Połączenie matki z córką świnki morskiej jest często najlepsze. Jeśli jesteś w stanie sparować samce świnek morskich ze sobą, byłoby miło utrzymać rodzinę razem, ponieważ samce świnek morskich są trudne do sparowania, a najlepszymi parami są bracia.

Kiedy mama karmi piersią, możesz zaoferować jej lucernę, która jest bardzo bogatą trawą. To jeden z nielicznych przypadków, w których możesz go podać jej i dzieciom, nie martwiąc się o zawartość wapnia. Daj matce świnki morskiej i jej dzieciom najświeższe i najlepsze jedzenie, aby zapewnić im solidną podstawę do wzrostu. „Garść siana dziennie trzyma weterynarza z daleka” to moje motto. Oczywiście codziennie dostają płatek siana tymotki, ponieważ jest tak bogaty w witaminę C i nie martwią się zawartością wapnia.
Małe świnki morskie szybko rosną i zanim się zorientujesz, będą gotowe na własne życie. Interakcja z nimi tak długo, jak tylko możesz, sprawi, że będą najlepszymi i najbardziej pożądanymi świnkami morskimi ze względu na ich socjalizację i nieustraszoność z ludźmi.