Sznaucer biały miniaturka – czym cechuje się ta rasa?

Pies rasy sznaucer biały miniaturka ma to wszystko w jednym małym opakowaniu: inteligencję, uczucie, ekstrawertyczny temperament, humor i osobowość dwukrotnie większą od ich ciała. Dorzuć wąsy morsa i drżący entuzjazm, a każdego dnia będą cię rozśmieszać. Mając w domu sznaucera miniaturowego, nigdy nie będziesz sam, nawet gdy pójdziesz do łazienki. Mają osobowość plus i bez względu na to, czy skaczą przed tobą, czy zwijają się w kłębek, drzemiąc na twoich kolanach, nigdy nie będziesz się nudzić jednym z tych szczeniąt w pobliżu. Tylko upewnij się, że możesz dać im dużo ćwiczeń, aby nadążyć za ich wysoką energią!

Sznaucer miniaturowy to mały piesek z całym sercem. Jest w każdym calu: ekstrawertykiem z umiarkowanie dużą energią, po prostu chce się bawić. A przebywanie z tobą jest zabawne, bez względu na to, co robisz. Jest niesamowicie lojalny wobec swojej rodziny — i wymaga dużej uwagi. Ma długą brodę i krzaczaste brwi, a jest garstką. Opracowany jako ratter, może wyglądać jak mniejsza wersja sznaucerów standardowych i olbrzymów, ale jest odrębną rasą. Nie jest już używany jako ratownik (chociaż instynkt nadal istnieje), ale nadal ma żywą, psotną osobowość. Lubi być w centrum akcji. Radzi sobie całkiem nieźle z dziećmi i jest energiczny, z dużą odwagą teriera. Problem polega na tym, że nie ma pojęcia, jaki jest mały, i prawdopodobnie będzie rozmawiał ze znacznie większym psem, nie mając pojęcia o konsekwencjach. Ta jego dumna postawa może wpędzić go w kłopoty, więc to do ciebie należy utrzymanie go w ryzach.

Sznaucer biały miniaturka – charakterystyka

Ze względu na swój rozmiar może być dobrym psem miejskim, ale potrzebuje codziennych ćwiczeń. W końcu to terier! Musi się ruszyć. Sznaucer miniaturowy również cieszy się większymi kwaterami i jest świetny dla rodzin z przedmieść lub gospodarstw rolnych (a może być tam kilka szczurów, którymi może się za ciebie zaopiekować). Dobrze przystosowuje się do każdego klimatu, ale może szybko przybrać na wadze, jeśli nie jest odpowiednio ćwiczony lub karmiony.
Chroni ludzi, których kocha, i często jest podejrzliwy wobec obcych, dopóki nie dasz mu znać, że są mile widziani. Jest doskonałym psem stróżującym, czasami ku twojej frustracji i ostrzega cię przed gośćmi, włamywaczami i dmuchającymi gałęziami. Jego kora może być przeszywająca. Nie ma Golden Retrievera, nie będzie lizał włamywacza na powitanie; upewni się, że rozumiesz powagę sytuacji przy pełnej głośności.
Sznaucer miniaturowy jest inteligentny i szybko się uczy. Znudzony podczas deszczowej pogody? Naucz swoich sztuczek ze sznaucerami — jest świetnym psem do sztuczek. Wystarczająco sprytny, by się czegokolwiek nauczyć, przoduje w wyczynach, które obejmują skakanie na jego mocnych, małych nóżkach.
Jednocześnie potrafi być uparty. Naprawdę uparty. Jego ulubionym sposobem buntu jest udawanie, że cię nie słyszy („La, la, la, nie mogę cię usłyszeć!”), kiedy próbujesz go zmusić do zrobienia czegoś. Aby utrzymać porządek w swoim gospodarstwie domowym, musisz rządzić. Jeśli pozwolisz mu choć raz z czymś sobie poradzić, zapamięta to na zawsze, a twoje zachowanie się nasili. Jest to jedna z wad życia z psem, który może być mądrzejszy od ciebie.