Rasy małych psów z włosem

Z psami fajnie spędza się czas, ale sprzątanie psiej sierści, którą zrzucają w ciągu dnia, nigdy nie jest zabawne. Sierść psa może dostać się na ubrania, meble, podłogi, a nawet pościel. Nie ma psa, który w ogóle się nie linieje. Istnieje jednak kilka małych rasowych i mieszanych psów, które są uważane za nie wydające sierści, ponieważ tracą tak mało sierści, że nie jest to zauważalne.

Rasy małych psów z włosem

Większość psów, które nie linieją, jest uważana za hipoalergiczną, więc chociaż ktoś może kichać i mieć łzawiące oczy z psem, który jest powszechnym sierścią, prawdopodobnie nie odczuje żadnych reakcji alergicznych, gdy spędza czas w pobliżu jednego z psów, które nie linieją. Przyjrzyjmy się 18 najlepszym małym psom, które się nie linieją! Poznaj rasy małych psów z włosem.

Bolończyk

Bolognese może być niskiego wzrostu; jednak mogą pochwalić się wielkimi, kochającymi zabawę osobowościami, które sprawiają, że są popularnymi zwierzętami domowymi dla rodzin na całym świecie. Te puszyste psy są miękkie w dotyku i wymagają codziennej pielęgnacji, aby ich włosy nie plątały się i nie matowały. Ale cała pielęgnacja jest warta braku zrzucania. Podsumowując, jest to jeden z najlepszych małych psów, które się nie linieją.

Gryfon brukselski

Jeśli szukasz małych psów, które nie linieją, musisz sprawdzić Brussels Griffons. Te lojalne psy mają śliczne, pomarszczone buzi, które nadają im charakteru. Wolą spędzać czas z ludzkimi towarzyszami niż biegać po brudnym podwórku. Ich sierść może być miękka lub szorstka, ale tak czy inaczej, właściciele nie muszą się martwić o zrzucanie w miarę upływu czasu.

Pudel

Pudle są jednymi z najpopularniejszych psów hodowlanych na świecie i nie bez powodu. Występują w wielu różnych rozmiarach, w tym zabawkach, miniaturach i dużych. Są lojalne, inteligentne i urocze. Posiadają również właściwości hipoalergiczne i nie pozostawiają włosów w domu.

Terier szkocki

Jest to wytrzymała rasa psów, która była tradycyjnie hodowana jako towarzysz polowań. Dziś są czczone jako wciągające zwierzęta, które uwielbiają wędrówki i przygody na kempingu. Mają żylastą powłokę zewnętrzną i gruby podszerstek, który pozostaje na swoim miejscu przez cały rok, z wyjątkiem sesji szczotkowania.

Shih poo

Ta urocza krzyżówka jest potomkiem shih tzu i pudla miniaturowego, które nie są rasami nie rzucającymi. Te psy mają jedwabiście gładkie włosy, które są zazwyczaj kręcone. Niektórzy właściciele decydują się na przycinanie włosów ze względów estetycznych, ale nawet długowłose Shih Poos nie zrzucą nawet w miesiącach letnich.

Bichon Frise

Bichon Frise oznacza po francusku „kędzierzawy pies na kolanach” i zwykle żyją zgodnie ze swoim imieniem, zarówno jako szczenięta, jak i seniorzy. Są to zazwyczaj ciekawskie psy, gdy nie przytulają się do członka rodziny. Ich ciasne, grube loki nie zrzucą, ale będą musiały być od czasu do czasu przycinane, aby nie zakrywały oczu, uszu i ust.