Najładniejsze małe psy

Nie każdy uroczy piesek to malutki piesek. Ale można wysunąć mocny argument, że każdy mały piesek jest słodki! Ludzie kochają małe psy z różnych powodów. Dla niektórych to ich funkcjonalność jako ratterów lub łowców drobnej zwierzyny. Dla innych to ich energetyczna natura i zamiłowanie do zabawy i odkrywania. Ale bez względu na to, dlaczego kochasz małe pieski, wszyscy zgadzają się co do jednego: są urocze!

Najładniejsze małe psy

Małe psy są nie tylko dostarczycielami dobrego wyglądu, ale także praktycznymi. „W miarę jak stajemy się coraz bardziej miejskim społeczeństwem, małe psy stają się coraz bardziej popularne wśród mieszkańców mieszkań. Zwykle żyją dłużej niż większe rasy, są na ogół mniej wymagające pod względem pielęgnacji i karmienia, a także mają mniejsze wymagania dotyczące ćwiczeń, które są łatwiejsze do spełnienia w miejscach o mniejszym dostępie do terenów zielonych. Niezależnie od tego, czy chcesz towarzysza biegania, czy zaciekłego małego myśliwego, jest tam uroczy piesek tylko dla Ciebie. I chociaż każdy może prawdopodobnie dołączyć do swojego osobistego faworyta, oto najładniejsze małe psy.

Gryfon brukselski

Spójrz na tego uroczego dąsa. Ci sympatyczni, ciekawi ludzie zawsze wyglądają, jakby byli nieco niezadowoleni ze świata, ale zapewniam cię: te psy są doskonale chrząkane. Łatwo wyszkolone i głęboko związane z członkami rodziny gryfy brukselskie nie tolerują zbyt dobrze samotności, więc bądź przygotowany na zabranie tego małego faceta ze sobą, kiedy tylko jest to możliwe. Albo jeszcze lepiej, zdobądź dwie i mogą być przyjaciółmi!

Chihuahua

Chihuahua to pierwszy pies, o którym prawie każdy myśli, kiedy mówisz mu, żeby wyobraził sobie małego psa. Ponieważ są najmniejsze! Najczęściej wszelkie problemy z agresją są wynikiem braku szkolenia; odpowiednio wyszkolony i uspołeczniony Chihuahua będzie kochającym, uprzejmym członkiem rodziny. Są też niezaprzeczalnie urocze. Z ich głową w kształcie jabłka, okrągłymi, wyrazistymi oczami i drobną posturą, trudno nie zobaczyć jednego i powiedzieć „aww”.

Jamnik

Łatwo rozpoznawalny po długim ciele na krótkich nogach, mały i sprężysty jamnik od dawna jest ulubieńcem rodziny. Choć dziś może trudno w to uwierzyć, te psy rasy wiener były pierwotnie hodowane jako myśliwi, którzy wpełzali do nor borsuczych i króliczych, aby wypłukać swoją zdobycz. Niektóre jamniki są nadal używane w polowaniach, ale w większości te małe chłopaki są wspaniałym, małym rodzinnym zwierzakiem ukochanym przez swoich ludzi.

Hawańczyk

Jedyny pies pochodzący z Kuby, Hawańczyk, to piękne szczenię o wspaniałej jedwabistej sierści, którą można pozostawić kudłatą, wyczesaną gładko, a nawet sznurowaną. Hawańczyk, naturalnie urodzony, zadowolony z ludzi, jest inteligentny i uwielbia wykonywać sztuczki i być w centrum uwagi.