Owczarek belgijski szkolenie – od czego zacząć?

Owczarek belgijski to średniej wielkości rasa psów, która została wyhodowana dla bydła pasterskiego. Wywodzi się z Belgii, która ma bardzo podobny wygląd do owczarka niemieckiego i owczarka holenderskiego. Ma czarną sierść, grubą i gęstą.
Owczarek belgijski to muskularna rasa psów o dużej energii. Potrzebują solidnego treningu, aby żyć szczęśliwie i zdrowo. Za chwilę poznasz metody szkolenia owczarka belgijskiego. Owczarek belgijski szkolenie – zobacz od czego zacząć.

Kiedy rozpocząć trening owczarka belgijskiego?

Trening należy rozpocząć w bardzo młodym wieku. W wieku 8 tygodni mogą chłonąć nowe instrukcje i polecenia. Więc jest to najlepszy czas, aby zacząć je uczyć. Ponieważ mają 3 do 4 miesięcy, możesz rozpocząć podstawowe szkolenie posłuszeństwa, takie jak wywoływanie ich imienia, polecanie im, aby usiedli, przyszli, zatrzymali się itp. Powinien być kontynuowany dodatkowymi poleceniami przez kilka miesięcy.
Kiedy szczeniak owczarka belgijskiego ma około 6 miesięcy, rozpocznij trening przed agility. Zaangażuj ich w drobne ćwiczenia fizyczne, takie jak aportowanie piłek, psie sporty i inne gry, aby utrzymać ich zainteresowanie treningiem i stymulację umysłową. Szkolenie zaawansowane należy rozpocząć, gdy osiągną wiek 10 miesięcy. Ponieważ są psami pasterskimi, naucz je technik pasterskich i innych czynności.

Owczarek belgijski szkolenie – od czego zacząć?

Miejsce szkolenia zależy od poziomu szkolenia, jaki zapewniasz swojemu Owczarkowi Belgijskiemu. Jeśli jest to początek, a ty uczysz się w domu, sam dom jest najlepszym miejscem do ich treningu lub podwórko. Aby uzyskać podstawowy trening posłuszeństwa, wytrenuj je w domu lub ogrodzie i na podwórku, gdzie mają trochę miejsca do samodzielnego wędrowania i zabawy.
10-20 minut codziennego treningu posłuszeństwa wystarczy, ale jeśli spróbujesz trenować przez długi czas, mogą się znudzić i znaleźć coś dla siebie. Aby uzyskać zwinność, zabierz je do parku lub jakiegoś dużego otwartego miejsca, gdzie mogą przeprowadzić zaawansowany trening. Ponieważ są bardzo aktywnymi psami pasterskimi, rzuć im wyzwanie fizyczne i psychiczne, aby utrzymać je w szkoleniu.

Jak zdefiniować zadanie dla owczarka belgijskiego?

Dla łatwego i efektywnego treningu, określenie zadania psu bardzo pomaga mu zrozumieć instrukcje i polecenia. Używaj gestów dłoni i głosu, aby zrozumieć, co chcesz, aby zrobili. Na przykład, jeśli chcesz, aby usiadły, pomachaj ręką, wypowiadając to słowo w tym samym czasie, aby lepiej zrozumiały, do czego próbujesz ich zmusić.
Trenując ich postęp i zwinność, możesz je trenować, najpierw dając demonstrację. Na przykład, jeśli chcesz, aby rzucali, zrób to najpierw, aby mogli uczyć się, obserwując Twoją aktywność. Użyj jednego słowa dla konkretnego zadania, aby ich nie pomylić.