Wszystko o maltańczykach

Podczas gdy ich powiewne białe loki przyciągają uwagę, maltańczyki są szczególnie kochani ze względu na ich inteligentną, delikatną naturę. Dowiedz się więcej o życiu z Maltańczykiem. Ze swoją drobną posturą, powiewnym białym płaszczem i łatwym do wytrenowania sprytem, ​​maltańczyk ma piękno i umysł, którego nie da się pokonać. W tym celu ta zabawkarska rasa była pielęgnowana od najmłodszych lat w starożytnych Włoszech i od dawna była postrzegana jako przenośny i uroczy towarzysz. ystko o maltańczykach znajdziesz poniżej.

Wszystko o maltańczykach

Nie daj się zwieść: choć niewielki, energiczny maltański pies jest odważny i ma osobowość pasującą do znacznie większego szczeniaka. Jej dobry wygląd i przyjemny temperament sprawiły, że stała się ulubieńcem krzyżowców, co zaowocowało ukochanymi psami hybrydowymi, takimi jak Maltipoo (mieszanka maltański i pudel), Morkie (mieszanka maltańskiego i yorkshire terriera), Malshi (mieszanka maltański i shih tzu ) oraz Mauxie (mieszanka maltańska i jamnika).

Wygląd zewnętrzny

Maltański szczeniak naprawdę jest typowym psem na kolanach, ze swoim puszystym białym futerkiem, uroczym nosem z czarnym guzikiem, ciemnymi oczami i żwawym zachowaniem.
Maltańczyk ma zwarte, atletyczne ciało, małe zwisające uszy i czubaty ogon, który zakrzywia się nad jej plecami. Zanim Maltańczyk osiągnie swój pełny wzrost 18-23 cm i wagę 1,8-2,7 kg, te białe warkocze stają się jedwabiście gładkie, wymagając codziennego szczotkowania i regularnych kąpieli, aby zachować jej królewski wygląd.
Maltańczyki nie gubią dużo sierści. I chociaż żaden pies nie jest w 100 procentach hipoalergiczny, niektóre, jak maltański maltański o niskim poziomie wydalania, mogą mieć mniejszy wpływ na alergików niż inne rasy.
Podczas gdy właściciele maltańczyków planują pokazać swoje psy pozwolą im zachować długie, płynne loki, większość osób trzymających maltańskiego jako towarzysza wybiera częste przycinanie i krótkie fryzury, aby ułatwić utrzymanie.

Temperament

Delikatne, zabawne, inteligentne, czułe, dające się wytresować — maltańscy miłośnicy przysięgają, że te urocze szczeniaki należą do najlepszych na świecie. To mała rasa psów o dobrym temperamencie. Są po prostu zabawne, energiczne, urocze i czułe.
Maltańczyk jest ogólnie miły i może dobrze dogadać się z dziećmi, dorosłymi w każdym wieku i dobrze żyć z kotami i innymi psami, zwłaszcza w przypadku wczesnej socjalizacji.

Podobnie jak w przypadku każdego psa, rodzice muszą uczyć swoje dzieci, jak obchodzić się ze zwierzęciem i zawsze monitorować interakcje, zwłaszcza gdy zarówno szczeniak, jak i dziecko są małe.

Potrzeby życiowe

Małe mieszkanie jest w porządku dla tego kompaktowego psa. Podczas gdy skoczny maltańczyk chętnie chodzi na spacery i biega po ogrodzonym podwórku, nie wymaga dużo ćwiczeń. Jego najpilniejszą potrzebą jest raczej przebywanie blisko ukochanego właściciela.