Hawańczyk a maltańczyk – czym się różnią?

Jeśli zawsze chciałeś dowiedzieć się więcej o różnych typach psów na kolanach, jakie są różnice między hawańczykiem a maltańczykiem? Oba te psy są rasami zabawkowymi i uwielbiane za ich towarzystwo, och, ale jakie są wszystkie rzeczy, które je od siebie oddzielają i jakie są wszystkie rzeczy, które mają ze sobą wspólnego?
W tym artykule porównamy i skontrastujemy wszystko, co musisz wiedzieć o psach hawańskich i maltańskich. Przyjrzymy się ich wyglądowi, abyś mógł dowiedzieć się, jak je odróżnić, a także różnice w ich wielkości. Zajmiemy się również tym, do czego były pierwotnie hodowane, a także ich różnicami behawioralnymi i długością życia. Zacznijmy i dowiedzmy się teraz wszystkiego o tych dwóch psach! Hawańczyk a maltańczyk – poznaj różnice między nimi.

Hawańczyk a maltańczyk – kluczowe różnice

Istnieje wiele kluczowych różnic między psami hawajskimi i maltańskimi. Na przykład hawańczyki rosną większe niż maltańczyki, zarówno pod względem wielkości, jak i wagi. Maltańczyki występują tylko w białych kolorach futra, podczas gdy hawańczyki występują w różnych kolorach i wzorach. Podczas gdy obie te rasy psów są fantastycznymi towarzyszami domowymi, Hawańczyk jest ogólnie bardziej nieśmiały w porównaniu z przyjaznym maltańczykiem.

Hawańczyk kontra maltańczyk: rozmiar

Bez względu na wszystko, hawańczyki i maltańczyki są idealnymi psami na kolanach dla swoich rozmiarów, ale hawańczyk rośnie średnio niż maltańczyk. Tak czy inaczej, oba te psy są uważane za zabawki lub małe rasy psów, ale przyjrzyjmy się teraz bardziej szczegółowo ich rozmiarom.
Przeciętny hawańczyk rośnie w dowolnym miejscu od 20 do 28 cm, podczas gdy przeciętny maltańczyk osiąga wysokość od 18 do 23 cm. Dodatkowo hawańczyki ważą więcej niż maltańczyki. Na przykład hawańczyki ważą od 3 do 6 kg, podczas gdy maltańczyki ważą średnio od 2 do 3 kg. Maltańczyki mogą nawet ważyć mniej niż 2,2 kg, gdy są w pełni dorosłe, co czyni je znacznie mniejszymi niż hawańczyki.

Hawańczyk kontra maltańczy: wygląd

Zarówno maltańczyki, jak i Hawańczyki są cenione za piękny wygląd i luksusowe płaszcze. Istnieją jednak pewne różnice fizyczne, które oddzielają je od siebie. Maltańczyki występują tylko w odcieniach bieli, podczas gdy hawańczyki występują w różnych kolorach i oznaczeniach. Ale nie na tym kończą się ich różnice.
Włosy maltańczyków są zawsze proste i jedwabiste, podczas gdy włosy hawańczyków mogą być proste, kręcone lub falowane. Jednak hawańczyki nadal mają wspaniałą i długą sierść, podobnie jak maltańczyki. Inną fizyczną różnicą między tymi dwoma psami jest to, że maltańskie nosy są mniejsze w porównaniu z wydłużonym pyskiem znalezionym u hawańczyków.

Hawańczyk kontra maltańczyk: oryginalny powód hodowli

Biorąc pod uwagę rozmiary obu tych psów, pierwotny powód ich hodowli jest podobny. Zarówno hawańczyki, jak i maltańskie są uważane za starożytne rasy, hodowane odpowiednio na Kubie i Malcie. Ponadto obaj byli hodowani jako zwierzęta towarzyszące dla rodziny królewskiej lub zamożnych ludzi, chociaż maltańczyki były również używane do polowania na gryzonie na statkach, podczas gdy hawańczyki nie były.