Jak wybrać imię dla szczeniaka?

Trudno o dobre imiona dla psów. W popularnym serialu telewizyjnym „Columbo” detektywowi granemu przez Petera Falka czasami towarzyszył jego basset hound o opadającej twarzy. Imię jego psa: Pies. Większość właścicieli psów ma nieco większą wyobraźnię, jeśli chodzi o nazywanie swoich pupili. Lista najpopularniejszych imion dla psów generalnie nie zmienia się zbytnio z roku na rok, podobnie jak lista najpopularniejszych ras psów w Ameryce. Ale niektóre imiona są bardziej modne niż inne, chociaż mogą nie znaleźć się na liście najpopularniejszych . Czy widzisz tutaj jakieś urocze imię dla szczeniaka?

Jak nazwać psa?

Imiona często odzwierciedlają charakter Twojego zwierzaka. Obserwuj swojego psa przez kilka dni i zobacz, czy jego osobowość sugeruje imię. Czy zachowuje się jak król? Czy zawsze chce być w centrum uwagi? Jeśli tak, co powiesz na „Króla” lub „Gwiazdę”?
Krótkie, słodkie i łatwo rozpoznawalne imiona najlepiej sprawdzają się, gdy Twój pies reaguje. Użyj nazwy składającej się z jednej lub dwóch sylab, kończących się samogłoską, na przykład „Sadie” lub „Rocky”.
Nie wybieraj nazwy, która jest zbyt długa lub trudna do wypowiedzenia. Długie i skomplikowane imię tylko zdezorientuje twojego psa.
Unikaj nazw, które brzmią jak polecenia. Imiona takie jak „Joe” brzmią jak „nie”, gdy są wywoływane.
Wybierz imię, które będzie pasować do Twojego psa bez względu na jego wiek. Na przykład szczeniak o imieniu „Bąbel” może nie być dobrze dopasowany po osiągnięciu dorosłości.
Nie nazywaj swojego psa imieniem przyjaciela lub członka rodziny bez uzyskania ich uprzedniej zgody. Nigdy nie wiadomo, kto może się obrazić.
Przetestuj imię, które chciałbyś nadać swojemu psu przez dzień lub dwa. Pamiętaj, że każde imię, które nadasz swojemu psu, będzie zobowiązaniem od 10 do 15 lat na całe życie psa.
Po wybraniu imienia dla swojego psa upewnij się, że używasz go często, aby mógł się go szybciej nauczyć.
Nie podnoś głosu za każdym razem, gdy do niego dzwonisz, i staraj się używać jego imienia w pozytywnych, zabawnych sytuacjach, na przykład gdy go karmisz, bawisz się z nim lub go głaszczesz.

Imię dla szczeniaka – wskazówki i uwagi

O ile nie jesteś szczególnie przywiązany do określonego imienia psa, możesz chcieć uniknąć najpopularniejszych imion. Natkniesz się na inne psy z imieniem swojego psa i może to doprowadzić do zamieszania w psim parku lub gabinecie weterynarza. Imiona Bella, Kajtek, Maks, Burek i Lucy to tylko kilka z najpopularniejszych imion dla psów. Z czasem to się zmieni, więc poszukaj informacji, zanim zdecydujesz się na imię.