Jakie są najłagodniejsze psy dla dzieci?

Jakie rasy tworzą najlepsze psy rodzinne? Jakie są najlepsze rasy psów dla dzieci? Po dodaniu nowego szczeniaka lub psa do swojej rodziny może być trudno zdecydować, który z nich najlepiej pasuje. Tutaj poznasz najłagodniejsze psy dla dzieci

Wiele ras tworzy wspaniałe psy rodzinne, chociaż niektóre lepiej nadają się dla rodzin podmiejskich i rolniczych niż gospodarstw domowych mieszkających w mieście. Psy rodzinne, takie jak labrador retrievery, golden retrievery, beagle i setery irlandzkie, są zabawne i opiekuńcze. Mopsy, gryfy brukselskie i buldogi francuskie kochają swoje rodziny – szczególnie ich kolana. Kiedy dodajesz psa do swojej rodziny, ważne jest, aby wszyscy byli uwzględnieni w procesie decyzyjnym, w tym dzieci.

Najłagodniejsze psy dla dzieci i najlepsze psy rodzinne

  1. Labrador Retriever

Nie bez powodu Labrador Retriever jest najpopularniejszym psem w Stanach Zjednoczonych. Rasa jest przyjazna, cierpliwa i wyszkolona. Rasa jest niezwykle wszechstronna, robi wszystko, w tym polowanie, pokazy, nurkowanie w dokach, śledzenie, posłuszeństwo.

  1. Buldog

Wyrazisty i pomarszczony Bulldog jest wspaniałym towarzyszem dzieci. Te lojalne psy potrafią przystosować się do większości atomosfery — miasta lub kraju — i chętnie spędzają czas ze swoimi rodzinami.

  1. Golden Retriever

Golden Retrievery pierwotnie zyskały na znaczeniu ze względu na pragnienie posiadania psa średniej wielkości, który dobrze poradziłby sobie w dzikim ptactwie, zarówno zwierzynie wyżynnej, jak i ptactwo wodne. Dziś wszechstronność rasy, inteligencja i przyjemna osobowość pasują do wielu celów i stała się jedną z najbardziej udanych, rozpoznawalnych i popularnych ras we wszystkich dziedzinach konkurencji.

  1. Beagle

Faktyczne pochodzenie Beagle wydaje się być niejasne, ponieważ brak wiarygodnej dokumentacji z pierwszych dni rozwoju. Ich kompaktowy rozmiar, krótka, łatwa w pielęgnacji sierść i inteligencja sprawiają, że Beagle jest doskonałym psem rodzinnym.

  1. Mops

Mopsa dobrze opisuje wyrażenie „multum in parvo”, co oznacza „dużo psa na małej przestrzeni”. Jest mały, ale nie wymaga rozpieszczania, a jego łobuzerska twarz szybko wdziera się do serc mężczyzn, kobiet, a zwłaszcza dzieci, do których ten pies wydaje się mieć szczególne upodobanie. Jego wielkim powodem do życia jest bycie blisko swego ludu i sprawianie mu przyjemności. Czuje się komfortowo zarówno w małym mieszkaniu, jak i w wiejskim domu, łatwo dostosowując się do każdej sytuacji.

  1. Seter irlandzki

Seter irlandzki, rozpoznawalny z mediów takich jak Big Red, po raz pierwszy zyskał popularność w XVIII wieku. Wychodzący i wyszkolony pies jest świetny dla aktywnych rodzin, ponieważ seter irlandzki jest bardzo energiczny i uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu.

  1. Gryf brukselski

Brussels Griffon to serdeczny, inteligentny i aktywny towarzysz. Żywi się interakcją, aktywnością i stymulacją umysłową. Jego niewielkie rozmiary sprawiają, że jest dobrym mieszkańcem mieszkania, o ile dasz mu szansę na spalenie trochę energii.

  1. Nowofundland

Przede wszystkim nowodundland musi mieć inteligencję, lojalność i słodycz, które są jego najbardziej znanymi cechami. Musi być zdolny i chętny do pomocy swemu panu w wykonywaniu jego niezbędnych zadań na polecenie, a także posiadać inteligencję, aby działać na własną odpowiedzialność, gdy tego wymaga praca ratownicza. Ze względu na te cechy nowofundlandy są doskonałymi psami rodzinnymi.

  1. Buldog francuski

Buldogi francuskie to jedna z najpopularniejszych ras małych psów na świecie, zwłaszcza wśród mieszkańców miast. Łatwa i przystosowująca się rasa jest świetna dla nowych rodzin i dobrze reaguje na trening.

  1. Collie

Collie są legendarne ze względu na swoje umiejętności pasterskie. Są silni, lojalni, serdeczni, wrażliwi i szybcy. Collie najlepiej pasowałby dla aktywnej rodziny, ponieważ są one pełne energii i uwielbiają się przemieszczać.