Nietypowe rybki akwariowe

Jeśli zakładasz akwarium domowe po raz pierwszy lub nie znasz wyboru technikoloru, egzotycznych ryb słodkowodnych; Twój wybór do nowego akwarium słodkowodnego może obejmować pospolite ryby, takie jak Goldfish, Platies lub Black Skirt Tetras. Jakie są nietypowe rybki akwariowe?

Ryby, które wybierzesz do swojego domowego akwarium, odgrywają znaczącą rolę w ogólnej estetyce Twojego akwarium i są najskuteczniejszym sposobem na wyróżnienie tropikalnego akwarium. Kalejdoskopowe łuski, majestat i po prostu dziwne i cudowne wszystko to, co sprawia, że ​​Twoje akwarium słodkowodne jest tematem do rozmów.

Od czego zacząć wybierać nietypowe rybki akwariowe?

Wybraliśmy kilka naszych ulubionych żywych i egzotycznych ryb, które naprawdę mają wpływ na akwarium i są odpowiednie również dla początkujących. Co ważniejsze, są to ryby słodkowodne, które będą wygodne w odpowiednim tropikalnym siedlisku domowym.

Ryby syjamskie

Bojownik syjamski lub Betta Splendens to gatunek ryby pochodzącej z krajów Azji Południowo-Wschodniej, w tym Tajlandii, Laosu, Wietnamu i Kambodży. Występują powszechnie w tajlandzkiej rzece Chao Phraya, a także w wodach pól ryżowych, kanałów i terenów zalewowych.

Bojownik syjamski zyskał swoją nazwę ze względu na ich agresywną naturę w stosunku do siebie, zwłaszcza samców. Wiadomo, że na wolności bojowniki syjamskie sparują się przez kilka minut, więc jeśli chcesz uniknąć grania w sędziego, w swoim tropikalnym akwarium słodkowodnym powinieneś trzymać tylko jednego samca bojownika.

Pomimo swojej czasem kłótliwej natury, bojownik syjamski jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej urzekających gatunków ryb słodkowodnych tropikalnych. Palety kolorów ryb syjamskich obejmują szerokie spektrum, ale najbardziej powszechnym i najbardziej uderzającym jest żywy kobaltowo-niebieskie łuski z eleganckimi i płynnymi, szkarłatnymi płetwami i ogonem.

Oto kilka podstaw utrzymywania zdrowych i szczęśliwych bojowników syjamskich w domowym akwarium:

  • Zalecana temperatura wody wynosi od 24°C do 28°C, ale wiadomo, że przetrwają w ekstremalnych warunkach wodnych na wolności
  • Idealny poziom wody to pH neutralne; 7,0
  • Aby te ryby dobrze się rozwijały i przetrwały, potrzebujesz dużego tropikalnego akwarium. Akwarium domowe o pojemności 20 litrów powinno być minimum
  • Możesz hodować samice Betta razem i jednego samca z innymi samicami, ale staraj się unikać więcej niż jednego samca w tym samym akwarium tropikalnym
  • Żadne bojowniki syjamskie nie są kompatybilne z innymi gatunkami ryb kolorowych, niezależnie od płci