Ile trwa ciąża u yorków?

Jak długo Yorki pozostają w ciąży? Ponieważ Yorkshire Terriery to mniejsze psy, może być trochę trudno powiedzieć, czy są w ciąży i kiedy prawdopodobnie będą rodzić. Nie tylko to, potrzebujesz również wszystkich informacji, które możesz uzyskać, abyś mógł dać swojemu psu wszystko, czego potrzebuje. Oczywiście gwarantuje to również, że Twój pupil i jego miot będą bezpieczne i zdrowe. Dowiedz się ile trwa ciąża u yorków.

Ile trwa ciąża u yorków?

Twój Yorkie może zajść w ciążę podczas cyklu rujowego. Jeśli próbujesz je rozmnażać, pierwszy dzień ich cykli rujowych jest najlepszym dniem na szybkie zajście w ciążę. Jeśli chodzi o ciążę, pamiętaj, że pozostają one w ciąży znacznie dłużej niż my.

Psy rasy Yorkshire Terrier często pozostają w ciąży średnio przez 63 dni, co jest bardzo powszechne u każdego psa. Jednak niektóre psy mogą rodzić w wieku od 58 dni do 68 dni. Pamiętaj jednak, że jeśli Twój pies nie urodził jeszcze dzieci w wieku około 67 dni, możesz zgłosić się do weterynarza.

Ponieważ ciąża Yorkie jest szybka, rozwój szczeniąt jest szybszy. Ale oznacza to również, że co kilka tygodni ciąży pojawiają się nowe objawy, które oznaczają rozwój młodych szczeniąt. Ponadto jest to również znak, że Twój pies przygotowuje się do wielkiego dnia.

Oznaki, że twój york jest w ciąży

Niezależnie od tego, czy próbujesz wyhodować swojego Yorka, czy raczej wydarzyło się to nagle, najlepiej poznać objawy psiej ciąży. Daje to szansę na zapewnienie im tego, czego potrzebują, a może nawet sprawdzenie ich, ponieważ może to stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nie coś pozytywnego.

Biorąc to pod uwagę, oto objawy, na które powinieneś zwrócić uwagę, gdy podejrzewasz, że twój pies się spodziewa:

  • Twój pies będzie mniej nieaktywny, a nawet powolny. Możliwe też, że będą spać więcej niż zwykle.
  • Zmiany nastroju są również objawem psiej ciąży. Albo byliby zbyt lepcy, albo nie chcieliby twojego towarzystwa ani uwagi. Najważniejsze jest to, że będą zachowywać się wyjątkowo.
  • Sutki będą nabrzmiałe i bardziej wyskoczą. To będzie rosło przez kolejne tygodnie.
  • Brzuch psa może początkowo nieznacznie się wydłużyć, a potem powinien być jędrniejszy niż zwykle.
  • Srom również pokaże pewną różnicę – zwykle puchnie, a nawet staje się ciemniejszy niż zwykle.
  • Twój York również zacznie „gnieździć się” lub przynosić przedmioty, zwłaszcza zabawki, do swojego miejsca spoczynku. Albo ułoży to wszystko w stos, albo spróbuje je „matkować”.
  • Rozładowanie jest również normalne podczas ich cyklu rujowego do ciąży. Kolor może wahać się od różu do głębszej czerwieni. Najlepiej założyć pieluchę lub szmatkę nie tylko po to, aby uniknąć plam w domu, ale także aby chronić jego srom przed brudem.
  • Zmiana apetytu jest również znakiem ostrzegawczym. Albo jedzą więcej, albo jedzą mniej. Zwykle Yorki jedzą mniej, gdy czują się nieswojo z powiększającymi się brzuchami. Jednak w miarę upływu czasu i rozwoju szczeniąt ich apetyt znacznie się zwiększy.