Nauka przychodzenia psa na zawołanie i inne niezawodne sztuczki

Nauka przychodzenia na wezwanie lub przywoływania do ciebie jest jedną z najważniejszych umiejętności, jakich może nauczyć się twój pies. Ale uczenie przywoływania może być wyzwaniem, ponieważ psy uważają, że tak wiele świata jest tak interesujące. Za każdym razem, gdy prosimy naszego psa, aby do nas przyszedł, prosimy go, aby przestał to, co robi.
Oznacza to odejście od innych ciekawych zapachów, psów i jedzenia, aby do nas przychodzić. W rezultacie, aby zbudować niezawodne wycofanie, musimy nauczyć nasze psy, że przebywanie blisko nas to najfajniejsza rzecz, jaką mogą zrobić, nie wspominając o tym, co przynosi im najwięcej nagród. Nauka przychodzenia psa na zawołanie może być prostsza niż myślisz.

Nauka przychodzenia psa na zawołanie i niezawodne przywołanie?

Trenerzy często rzucają frazę „niezawodne przywołanie”, ale co to oznacza? Niezawodne przypomnienie oznacza, że ​​kiedy wołasz swojego psa, chcesz mieć 99,99% pewności, że zareaguje entuzjastycznie. Psy nie są robotami, więc nigdy nie ma gwarancji, że posłuchają Twojej wskazówki. Ale dzięki umiejętnościom ratującym życie, takim jak przypominanie, pracujemy nad tym, aby były jak najbardziej konsekwentne.
Posiadanie niezawodnego przywołania jest szczególnie ważne, jeśli chcesz pozwolić swojemu psu wybiegać ze smyczy poza ogrodzonym podwórkiem lub parkiem dla psów. Nawet jeśli Twój pies nie schodzi ze smyczy, niezawodne przywołanie jest ważną umiejętnością każdego psa w nagłych wypadkach.

Alternatywy dla gry bez smyczy

Nie ma wstydu trzymać psa na smyczy, jeśli nie masz pewności, że go przywołasz. Niektóre psy nigdy nie będą miały przywołania, które jest bezpieczne lub niezawodne we wszystkich sytuacjach, ale nadal mogą się dobrze bawić. Zamiast tego pozwól im bawić się na ogrodzonych terenach lub rozważ użycie długiej smyczy. Mogą one dać Twojemu psu więcej okazji do eksploracji, jednocześnie trzymając go bezpiecznie na smyczy.

Przepisy dotyczące smyczy

Bez względu na to, jak silny jest twój pies, ważne jest, aby przestrzegać wszystkich lokalnych przepisów dotyczących smyczy. Obejmuje to Twój ogródek przed domem i każde inne miejsce na Twojej posesji, które nie jest ogrodzone. Przepisy zwykle obowiązują również w parkach lokalnych, stanowych i narodowych. Przestrzeganie przepisów dotyczących smyczy jest ważną częścią pomagania psu w byciu szanującym się członkiem społeczności.

Przypomnienia o szkoleniach

Ważną częścią uczenia się przypominania jest sprawienie, by szkolenie psa stało się zabawą. Chcesz, aby Twój pies myślał, że zbliżanie się i bycie blisko Ciebie to najlepsza rzecz, jaką można sobie wyobrazić, pełna fantastycznych smakołyków i nagród.
Rozpocznij trening w wolnym, mało rozpraszającym środowisku, na przykład w domu. Najpierw pokaż swojemu psu zabawkę lub smakołyk, pochwal go, gdy do ciebie przyjdą, a następnie nagrodź go. Po kilku powtórzeniach, za każdym razem, gdy twój pies patrzy na ciebie i zaczyna się do ciebie zbliżać, dodaj wybraną wskazówkę słowną (przyjdź, tutaj itp.). Pamiętaj, aby dodać wskazówkę tylko wtedy, gdy masz pewność, że pies zbliża się do ciebie.
Możesz powoli podnieść stawkę, prosząc psa, aby przyszedł, zanim pokaże mu smakołyk. Ale pamiętaj, aby nagradzać cennym przysmakiem, takim jak kurczak, ser lub wątroba wołowa, kiedy do Ciebie dotrą. Spróbuj też powoli zwiększać odległość w środowisku, w którym nie rozprasza się.