5 sposobów, jak powstrzymać szczeniaka przed gryzieniem Ciebie

Pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju interakcje. Pies gryzie, bo chce pokazać swoją dominację. Nie da się tego uniknąć, ponieważ gryzienie jest instynktownym zachowaniem psa. Możesz więc przyuczyć psa do gryzienia.

Gdy pies ugryzie, nie jest to wina właściciela. Jeśli nie wiesz, jak postępować z psem lub nie rozumiesz, jak ważne jest szkolenie psa, to jest to Twoja wina. To Ty musisz zmienić swoje złe zachowanie.

Poznajmy więc kilka sposobów na powstrzymanie psa przed gryzieniem.

1. Szkolenie w klatce

Jest to najbardziej rozpowszechniony sposób szkolenia psa. Polega ona na tym, że pies jest trzymany w klatce, która jest oddzielona od domu. W ten sposób pies nauczy się, że to jest jego pokój i nie można do niego wchodzić.

Głównym założeniem tej metody jest nauczenie psa, że miejsce, w którym się znajdujesz, jest jego pokojem i nie możesz tam wchodzić. Kiedy pies to zrozumie, przestanie gryźć meble i inne przedmioty.

2. Obroża

To najlepszy sposób, aby nauczyć psa szacunku do właściciela. Musisz zawiązać smycz wokół obroży swojego psa. Zawiąż ją mocno i nie zapomnij założyć psu obroży. Następnie zabierz go do parku i pozwól mu się bawić.

Jeśli pies zacznie gryźć meble, pociągnij za smycz i powiedz, żeby przestał. Rób tak przez kilka dni, a jeśli pies nie przestanie, musisz go ukarać.

3. Gwizdek

Jest to najczęstsza metoda stosowana przez właścicieli. Jest ona bardzo skuteczna. Wystarczy tylko zagwizdać. Jeśli pies się nie zatrzyma, wystarczy ponownie zagwizdać.

4. Smycz

Jeśli Twój pies jest stary i stał się nieposłuszny, musisz użyć smyczy. Zawiąż smycz wokół szyi psa. Następnie przymocuj smycz do stałego przedmiotu, np. słupa lub drzewa. Następnie wyjdź z psem na spacer.

Wnioski:

Oto kilka skutecznych sposobów na powstrzymanie psa przed gryzieniem Cię. Wiem, że dość trudno jest zmienić zachowanie psa. Ale z pomocą tych wskazówek na pewno lepiej zrozumiesz swojego psa.