Labradoodle – mieszanka labradora z pudlem

Pudel i Labrador Retriever zostały połączone z nadzieją stworzenia hipoalergicznego psa usługowego dla osób z alergią na sierść zwierząt domowych. Dziś Labradoodle (mieszanka labradora z pudlem) staje się coraz bardziej popularny wśród osób, które szukają nie wymagającego w utrzymaniu domowego zwierzaka. Labradoodles są zabawnymi i czułymi towarzyszami i są godnymi kandydatami na psy terapeutyczne. Chociaż Labradoodles są znane z tego, że są słodkie, brakuje ich spójności w innych cechach. Popyt na te psy przyczynia się do nieodpowiedzialnej i pospiesznej hodowli, czego rezultatem są mioty szczeniąt o różnych osobowościach. Nie wszystkie Labradoodle są dokładnie takie same, ale mają podobne cechy.

Mieszanka labradora z pudlem – 3 mało znane fakty

  1. Kochają wodę.

Wiadomo, że pudle i labradory lubią pływać, a hybryda, którą tworzą, nie różni się od nich. Każda woda, którą masz, jest w porządku dla twojego Labradoodle. Uwielbiają każdą szansę na przemoczenie. Jeśli Labradoodle ma dostęp do stawu, jeziora, podwórkowego zraszacza, a nawet deszczu, może bawić się bez końca.

  1. Są przyjazne.

Labradoodle nie są dobrymi psami stróżującymi, ponieważ są zbyt zajęci nawiązywaniem przyjaźni. Ten pies nie zna obcego i będzie witał każdego, kogo spotka. Labradoodle nie jest najlepszym wyborem dla bezpieczeństwa w domu. Chcą być towarzyski i przyjaźni, nie wykazują agresji ani dominacji.

  1. Ich sierść może być różna.

Nie wszystkie Labradoodle wyglądają tak samo! Ich sierść może mieć różne kolory i faktury. Niektórych sierść może przypominać polar, a inne wełnę. Niektórych sierść jest szorstka i kręcona, a innych gładka i pofalowana.

Temperament i inteligencja Labradoodle

Labradory i pudle są inteligentnymi psami, więc Labradoodle dziedziczy inteligencję po obu rasach rodzicielskich. Są to inteligentne i sympatyczne psy, które lubią wykonywać polecenia i wykonywać zadania. To kolejny powód, dla którego Labradoodles są używane jako psy służbowe i terapeutyczne. Ich łagodne usposobienie w połączeniu z inteligencją i miłością do ludzi sprawia, że ​​są idealne dla każdego, od początkujących właścicieli psów po tych, którzy mają dom pełen zwierząt. Są to psy mało wymagające w utrzymaniu, które chętnie spędzają czas z rodziną.

Mogą cierpieć z powodu lęku separacyjnego, jeśli zostaną zbyt długo sami. Może to objawiać się szczekaniem, wycie, chodzeniem, oddawaniem moczu w domu i destrukcyjnym działaniem. Jeśli nie będzie Cię na dłużej, rozważ, aby ktoś taki jak wyprowadzacz psów lub przyjaciel wpadł do Twojego psa i zabrał go na spacer. Przerwa w środku czasu, gdy Cię nie ma, pomoże Twojemu Labradoodle w zabawie i zapewnieniu szczęścia.

Czy te psy są dobre dla rodzin?

Labradoodle to kochający dodatek do rodzin. Dobrze dogadują się z dziećmi, ale ich duże rozmiary i zabawna natura mogą przytłaczać małe dzieci. Jeśli ta rasa jest odpowiednio wyszkolona i zsocjalizowana, stanowią lojalnych towarzyszy oddanych swoim rodzinom.

Czy ta rasa dogaduje się z innymi zwierzętami?

Labradoodle kochają ludzi i inne zwierzęta i dobrze dogadują się z innymi zwierzętami w domu. Ich łagodne i akceptujące osobowości sprawiają, że są idealne do domu z innymi zwierzętami. Najlepszym sposobem na upewnienie się, że Labradoodle zaprzyjaźni się z innymi zwierzętami w gospodarstwie domowym, jest wspólne wychowywanie zwierząt. Szczenięta pokochają i zaakceptują innych współlokatorów jako rodzinę.

Dodanie szczeniaka Labradoodle do domu z innymi zwierzętami jest łatwiejsze niż dodanie dorosłego Labradoodle do mieszanki. To powiedziawszy, chociaż może upłynąć więcej czasu, zanim dorosły pies zapozna się ze wszystkimi, będą z tego zadowoleni. Szkolenie i socjalizacja, gdy Labradoodle jest szczeniakiem, są jednak kluczowe dla ich sukcesu w życiu z innymi zwierzętami.