Jak wyczesać podszerstek

Czy kiedykolwiek chciałeś wyczesać podszerstek u swojego psa, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Jeśli szukasz idealnego rozwiązania, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Jest wiele osób, które mają psy i jeśli mają one sierść pod sierścią, to borykają się z wieloma problemami.

Sierść pod sierścią jest najczęstszym problemem, z jakim borykają się właściciele psów, zwłaszcza gdy są to szczeniaki. Jeśli pod sierścią znajduje się jakakolwiek sierść, utrzymanie jej temperatury jest niemożliwe i może doprowadzić do śmierci psa.

Dlatego też przedstawiam Wam sposób na pozbycie się sierści pod płaszczem.

Wyczesać podszerstek

Przede wszystkim należy kupić grzebień, który będzie usuwał sierść spod sierści. Trzeba kupić grzebień, który ma zęby różnej wielkości i kształtu. Może się zdarzyć, że niektóre grzebienie mają zęby, które wyciągną tylko sierść i włosy, ale nie usuną podszerstka.

Teraz należy wyczyścić zęby grzebienia, przede wszystkim trzeba wyciąć sierść z sierści, a następnie wyczyścić zęby grzebienia.

Należy namoczyć grzebień w ciepłej wodzie, a następnie wyczyścić go szczotką. Następnie grzebień należy wysuszyć.

Jak wyczesać podszerstek

Jest to najbardziej popularna metoda wyczesywania podszerstka. Jeśli nie ma się grzebienia do wyczesywania podszerstka, zaleca się użycie zwykłego grzebienia. Nie jest konieczne posiadanie profesjonalnego grzebienia do wyczesywania podszerstka.

Po wyczyszczeniu zębów grzebienia należy ułożyć głowę psa w kierunku, w którym układa się włos. Następnie trzeba powoli wsunąć grzebień pod sierść i wyczesać ją. Należy wyczesywać sierść aż do korzeni.

Trzymać sierść z dala od grzebienia

Jeśli wyczesywanie podszerstka sprawia trudności, trzeba trzymać włos z dala od grzebienia. Włos spowolni ruchy grzebienia i stworzy warunki niezbędne do tego, by grzebień mógł dostać się do korzeni.

Wnioski:

Tak więc, jeśli szukasz najlepszego sposobu na pozbycie się sierści pod sierścią, to powyższe wskazówki na pewno Ci pomogą. Grzebień idealnie nadaje się do tego zadania i pozwoli pozbyć się sierści spod sierści.