Linienie psa zapobieganie

Linienie jest naturalnym procesem dla psów — choć czasami jest frustrujące dla ich ludzi. Dla większości psów wydalanie jest istotną częścią zdrowia ich skóry i sierści. Psy pozbywają się starej lub w inny sposób zniszczonej sierści, zrzucając ją. Ilość sierści, jaką pies zrzuca, zależy od rasy psa, pory roku i tego, czy ma pojedynczą, czy podwójną warstwę sierści. Linienie psa zapobieganie – czy jest możliwe?

Linienie psa zapobieganie

Nie możesz powstrzymać psa przed rzuceniem. Ale możesz wybrać psa, który nie linieje tak bardzo. Nie ma czegoś takiego jak hipoalergiczne psy, ale niektóre powodują mniej problemów niż inne. Mają sierść bardziej zbliżoną do ludzkiej sierści, produkują mniej łupieżu niż inne psy i nie linieją.

Z tego powodu są idealnymi zwierzętami domowymi dla osób, które doświadczają alergii na sierść zwierząt domowych lub sierść zwierząt. Są również świetnymi towarzyszami dla właścicieli psów, którzy nie lubią bałaganu, jaki może spowodować wyrzucanie.

Te rasy psów obejmują:

  • Chart afgański
  • Bichon Frise
  • Chiński grzywacz
  • Maltańczyk
  • Sznaucer
  • Pudel
  • Portugalski pies wodny

Wielu właścicieli psów poszukuje psów, które są hodowane z tymi rasami, takimi jak pudel. Nie ma jednak gwarancji, że mieszanka „doodle” nie zostanie zrzucona. Prawdopodobnie jednak nie zrzucą tak dużo, jak większość psów.

Jak mogę zarządzać linieniem mojego psa?

Chociaż nie możesz zatrzymać procesu linienia u żadnego psa, możesz podjąć pewne kroki, aby to zrobić wyszczotkuj sierść psa. Każdy pies ma niepowtarzalną sierść. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią szczotkę do konkretnego futra:

Pędzle z włosia to doskonały wybór dla każdego rodzaju sierści. Aby uzyskać dłuższą sierść, polegaj na długim włosiu. W przypadku psów o krótkich włosach wybierz sztywny pędzel.

Szczotki druciane są idealnym wyborem do wełnianych lub kręconych płaszczy, które wymagają rozczesywania.

Szczotki Slicker najlepiej stosować u psów, które mają skłonność do mat i kołtunów.

Gumowe grzebienie curry można stosować u psów krótkowłosych lub do masażu skóry każdego psa. Grzebienie pomagają usunąć łupież, martwy naskórek i stare włosy. Wiele psów uwielbia uczucie szczotkowania gumowym grzebieniem, który działa jak delikatny masażer.

Użyj narzędzia do zrzucania. Narzędzia do rzucania są przydatne, niezależnie od tego, czy Twój pies zrzuca sierść sezonowo, czy przez cały rok. Narzędzia do zrzucania ułatwiają usuwanie martwej sierści z psa, zanim staną się chwastami w Twoim domu. Narzędzia do zrzucania to szczotki z zębami ze stali nierdzewnej, które są idealne do wyrywania i usuwania dodatkowego podszerstka psa. Używanie narzędzia do linienia może pomóc usunąć martwe włosy, zanim zostaną one zrzucone z twojego psa.

Korzyści z zarządzania procesem linienia

Linienie może być uciążliwe, ale spędzanie czasu na pielęgnowaniu szczeniaka przynosi korzyści wykraczające poza zmniejszenie ilości futra w domu. Poświęcenie czasu na szczotkowanie i kąpanie szczeniaka może być zabawą i daje czas na nawiązanie więzi. To także świetna okazja, aby sprawdzić, czy u psa nie pojawiły się nowe guzy, pasożyty lub sucha skóra. Rezultatem pielęgnacji jest szczęśliwy, zdrowy pies – i mniej linienia.