Komendy dla psa lista

Tak bardzo kochamy nasze psy – jesteśmy gotowi wydawać pieniądze na pielęgnację, badania weterynaryjne, jedzenie i wszystko inne, aby nasze szczenięta były szczęśliwe i zdrowe.

Komendy dla psa lista

Jednak oprócz tych niezbędnych rzeczy właściciele zwierząt domowych muszą odpowiednio wyszkolić swoje psy i nauczyć je podstawowych poleceń. Trening psa pobudza umysłowo i zachęca do dyscypliny i posłuszeństwa, aby Twój pies był bardziej aktywny i grzeczny. Nie wspominając o tym, że jest to satysfakcjonujący sposób na jeszcze większe wzmocnienie relacji człowiek-zwierzę domowe. Istnieje wiele faktów dotyczących treningu posłuszeństwa psów, które musisz zrozumieć – ale oto kilka podstawowych poleceń, których możesz nauczyć swojego psiaka. Poniżej komendy dla psa lista.

Rozpoznawanie nazw

Cel: właściwe zwracanie się do psa podczas nauczania poleceń.
Opis: zanim zaczniesz trenować psa, naucz go rozpoznawać swoje imię. To powinien być pierwszy krok do zaszczepienia dyscypliny. Łatwiej jest uczyć swoich szczeniąt poleceń i ćwiczeń, jeśli odpowiednio się do nich zaadresujesz. Oczywistym znakiem, że twój pies dobrze reaguje, jest to, że gapi się na ciebie lub patrzy na ciebie po wywołaniu jego imienia. Nie zapomnij zapewnić nagrody lub uczucia, gdy zrobią to dobrze.

Zostaw to albo nie

Cel: powiedzenie psu, aby nie chwytał ani nie podnosił czegoś, co się zbliża lub ma zamiar połknąć.
Opis: możesz nie chcieć, aby twój pies jadł wszystko, czego nie może strawić. Z tego powodu pomocne jest polecenie „Nie” lub „Zostaw to”. Zacznij od trzymania smakołyków w obu rękach. Stopniowo przesuwaj pierwszą rękę lub smakołyk na twarz swojego psiaka, aby zmusić go do lizania lub powąchania smakołyka, a następnie wypowiedz polecenie „zostaw to” lub „nie”. Ilekroć twój pies próbuje złapać pierwszy smakołyk z twojej ręki, nie dawaj mu go. Podawaj drugi smakołyk z drugiej ręki, gdy Twój pies nie jest już zainteresowany pierwszym smakołykiem. To działanie sygnalizuje, że podążyli za pożądanym zachowaniem. Pamiętaj, aby ćwiczyć to ćwiczenie, dopóki Twój pies je nie opanuje.

Chodź

Cel: zasygnalizowanie psu, aby wrócił do ciebie, aby twoje szczenię nie wpadło w kłopoty.
Opis: ta komenda powinna zacząć się od założenia obroży i smyczy Twojemu psu. W pewnej odległości od psa delikatnie pociągnij smycz do siebie, a następnie powiedz „chodź”. Gdy twój pies zdoła się do ciebie zbliżyć, pamiętaj, aby dać mu smakołyk, pochwałę lub uczucie. Powtarzaj tę czynność, aż Twój pies nauczy się jej prawidłowo.

Patrz

Cel: zagwarantowanie, że uwaga Twojego psa pozostanie lub skupi się na Tobie.
Opis: to polecenie jest wykonywane przez ofiarowanie psu smakołyka w zamkniętej dłoni. Ostrożnie zbliż dłoń do nosa psa, a następnie do twarzy. Gdy już zwrócisz pełną uwagę psa podczas nawiązywania kontaktu wzrokowego, wypowiedz polecenie „obserwuj mnie” lub „patrz”. W nagrodę podaruj swojemu psu smakołyk lub pochwałę.

Połóż się

Cel: uspokoić podekscytowanego psa i rozwiązać problemy behawioralne niektórych psów.
Opis: ta czynność jest trochę trudna, ponieważ wymaga od psa biernej pozycji. Wykonaj to polecenie, oferując smakołyk dla swojego psa. Trzymaj smakołyk zaciśniętą pięścią, a następnie delikatnie przysuń go bliżej nosa i pyska psa. Pozwól swojemu psu obwąchać obiekt, a następnie pozwól mu podążać za nim, stopniowo przesuwając rękę na podłogę. Kontynuuj przesuwanie dłoni po podłodze, aż pies przyjmie pozycję leżącą. Gdy już padną, jest to idealny moment, aby wydać polecenie „dół”. Zaoferuj swojemu psu smakołyk lub pochwal go za jego zachowanie. Powtarzaj to ćwiczenie, aż je opanują.