Maine coon czy ragdoll – czym się różnią?

Porównując rasy kotów Maine Coon i Ragdoll, należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Zarówno Maine Coon, jak i Ragdoll to duże koty o osobowościach przyjaznych rodzinie. Maine Coony są zwykle wyższe i większe niż koty Ragdoll. Te dwie rasy kotów są bardzo inteligentne i mają wyluzowany, potulny temperament. Większość kotów rasy Ragdoll to lapcats, choć tylko niektóre rasy Maine Coon są. Maine Coon są świetnymi myśliwymi, w przeciwieństwie do Ragdoll. Maine coon czy ragdoll, którą rasę wybrać?

Chociaż obie rasy kotów są długowłosymi, dużymi kotami, istnieją również pewne ważne różnice związane z wielkością, wagą, osobowością i temperamentem kota, które potencjalni właściciele powinni rozważyć przed dokonaniem zakupu. Ten informacyjny artykuł omawia kluczowe podobieństwa i różnice między Maine Coon a Ragdoll. Dlatego przed podjęciem decyzji, którą rasę kota preferujesz, upewnij się, że wziąłeś pod uwagę subtelne różnice. Dowiedz się, która rasa kota jest najbardziej odpowiednia dla Twojej rodziny, zapoznając się z poniższą tabelą porównawczą Maine Coon i Ragdoll.

Maine coon czy ragdoll podobieństwa i różnice

Jeśli próbujesz zdecydować między zakupem kota rasy Maine Coon a kota Ragdoll, być może zauważyłeś już, że te dwie rasy kotów są niezwykle podobne.

Z pewnością istnieją oczywiste różnice, ale potencjalni właściciele będą musieli nieco głębiej zagłębić się w swoje badania, aby je zidentyfikować. Aby zrozumieć różnice między rasami kotów Maine Coon i Ragdoll, ważne jest, aby najpierw zrozumieć, skąd pochodzą obie rasy kotów.

Skąd pochodzi Maine Coon?

Pomimo tego, że jest tak popularną i lubianą rasą kotów, historia i rodowód kota Maine Coon pozostają przesiąknięte tajemnicą i intrygą. Do dziś nie wiadomo, w jaki sposób ten wspaniały długowłosy kot pojawił się w stanie Maine. Ich tajemnicze korzenie nie utrzymały popularności Maine Coonów, chociaż w rzeczywistości stan Maine sklasyfikował nawet tych uroczych, łagodnych gigantów jako „stanowego kota Maine”! Co więcej, w 2015 roku Stany Zjednoczone również głosowały na kota rasy Maine Coon wśród trzech najbardziej pożądanych ras kotów.

Skąd pochodzi Ragdoll?

Dla porównania, historia rasy kotów Ragdoll jest znacznie bardziej znana, ponieważ została całkowicie rozwinięta z kotów wolno żyjących w latach 60. XX wieku przez hodowcę Ann Baker z Riverside California. Ta rasa kotów jest uważana za stosunkowo młodą, ponieważ nie została zarejestrowana aż do 1993 roku. Tłem rasy Ragdoll jest to, że hodowca o imieniu Ann Baker dała dom pewnej liczbie wolno żyjących kotów w jej sąsiedztwie. Uważa się, że tak bardzo pokochała temperament niektórych swoich kotów, że postanowiła połączyć je ze sobą.

Uważa się, że Ann wyhodowała domową długowłosą białą kotkę o imieniu Josephine z innymi dobrze usposobionymi samcami, którym dała dom. Potomstwo tej kotki dało w ten sposób rasę kotów Ragdoll, która jest dziś znana i kochana ze względu na bardzo ujmujące i niepowtarzalne cechy temperamentu.