4 proste wskazówki, jak wytresować psa na każdą sytuację

Berneńskie psy górskie to jedna z najpopularniejszych ras psów. Są one najczęściej wykorzystywane jako psy stróżujące lub psy do pilnowania. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat stały się niezwykle popularne wśród miłośników psów ze względu na ich inteligencję, dobry temperament i czułą naturę.
Jednak to, że Twój berneński pies górski jest wspaniałym psem, nie oznacza, że możesz go wyszkolić na każdą sytuację. Są pewne sytuacje, których pies może nie zrozumieć, ale z pewnością pomoże Ci to poprawić relacje z nim.
Oto kilka najskuteczniejszych wskazówek dotyczących szkolenia Twojego berneńskiego psa górskiego na każdą sytuację.

1. Daj mu do zrozumienia, kiedy potrzebujesz jego pomocy

Głównym celem każdego psa jest zadowolenie swoich właścicieli, dlatego pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest nauczenie psa, że w danej sytuacji potrzebujesz jego pomocy.
Możesz to zrobić, dając mu do zrozumienia, że kiedy usłyszy określony dźwięk, musi do Ciebie podejść. Możesz nauczyć psa, puszczając dźwięk i nagradzając go za przyjście do Ciebie.

2. Naucz psa sztuczek

Berneński pies górski jest bardzo inteligentnym i bystrym psem. Dlatego z pewnością chętnie będzie się uczył nowych rzeczy. Jeśli nauczysz psa nowej sztuczki, będzie chciał się uczyć coraz więcej i więcej.
Jest to najskuteczniejszy sposób na nauczenie psa nowej sztuczki. Możesz to zrobić, ucząc go wykonywania Twoich poleceń. Naucz go wykonywać daną czynność i nagradzaj go za jej wykonanie.

3. Wytrenuj je, aby wykonywały Twoje polecenia

Jeśli chcesz sprawić, by pies wykonywał Twoje polecenia, musisz nauczyć go posłuszeństwa. Naucz go wykonywać Twoje polecenia, a kiedy się tego nauczy, będzie chętnie podążał za Tobą.
Możesz to zrobić, zabierając go na spacer, a w czasie spaceru każ mu do siebie podejść. Gdy nauczy się wykonywać Twoje polecenia, możesz nauczyć go wykonywać inne czynności.

4. Naucz je przestrzegać zasad

Twój berneński pies górski może mieć pewne problemy z przestrzeganiem zasad. Jeśli nauczysz psa przestrzegania zasad, będzie on bardziej posłuszny, a Ty zyskasz lepszego towarzysza dla swojego domu.
Najlepszym sposobem na nauczenie psa przestrzegania zasad jest karanie go, gdy ich nie przestrzega. Gdy pies zostanie ukarany za złamanie zasady, zrozumie, że musi jej przestrzegać.

Wnioski:
Mam nadzieję, że podobał Ci się ten wpis na temat wskazówek dotyczących szkolenia berneńskiego psa górskiego w każdej sytuacji. Myślę, że te wskazówki pomogą Ci w szkoleniu Twojego psa i uczynią go lepszym towarzyszem.