Kot dziwnie miauczy – co to oznacza?

Podczas gdy niektóre koty są bardziej gadatliwe niż inne, odgłosy kotów zwykle wyrażają ich uczucia i pragnienia.

Kot dziwnie miauczy

Większość dźwięków wydawanych przez koty można zinterpretować w ludzkim języku. Wiedząc, co próbuje przekazać paplanina Twojego kota, lepiej zrozumiesz nastrój i potrzeby swojego kociego przyjaciela. Oto 5 najczęstszych odgłosów kotów i ich znaczenie. Teraz będziesz wiedział kiedy kot dziwnie miauczy.

Miauczenie

Wszyscy znają miauczenie kota. Kocięta dużo miauczą, aby komunikować się z mamami, podczas gdy dorosłe koty częściej miauczą, aby rozmawiać z ludźmi, a nie ze sobą. Miauczenie kota nie brzmi tak samo. Standardowe miauczenie ma średnią długość i średni ton i jest dźwiękiem „prośby o coś”. Miauczenie, krótkie, wysokie miauczenie, zwykle oznacza „cześć” i może mu towarzyszyć ocieranie się o nogi. Długie, przeciągłe miauczenie zwykle oznacza, że ​​twój futrzany przyjaciel chce czegoś konkretnego, na przykład obiadu. Powtarzające się miauczenie może oznaczać, że kot jest podekscytowany, podczas gdy miauczenie o wysokim tonie może oznaczać, że kociak jest przestraszony lub zraniony. Niskotonowe miauczenie wyraża niezadowolenie i jest sposobem dla twojego futrzanego towarzysza, aby dać ci znać, że zrobiłeś coś złego.

Mruczenie

Najprzyjemniejszym dźwiękiem, jakiego oczekują rodzice od kotów, jest mruczenie, miękkie, głębokie i gardłowe pomruki, które wskazują na czystą radość. Delikatne głaskanie twojego futrzanego przyjaciela to jeden ze sposobów na wywołanie przyjemności i sprawi, że twój kot będzie mruczał w całkowitym zadowoleniu. Jednak w rzadkich przypadkach mruczenie jest spowodowane wzburzeniem lub zmartwieniem. Jeśli uszy Twojego kota wróciły, a ciało wydaje się napięte, mruczenie może oznaczać, że Twój zwierzak jest nieszczęśliwy lub przytłoczony. Niektóre koty podczas wizyty u weterynarza mruczą nerwowo.

Syczenie

Syczenie zwykle oznacza, że ​​kot czuje się zagrożony, zły lub cierpi. Koty zwykle syczą na inne zwierzęta. Wraz z dźwiękiem pojawia się defensywna, agresywna postawa, w tym wygięte plecy, nastroszone włosy, skręcający się ogon, spłaszczone uszy i otwarte usta odsłaniające zęby. Czasami koty plują wraz z sykiem. Jeśli jednak syczenie nie zostanie sprowokowane, może to oznaczać, że Twoje zwierzę cierpi z powodu niezdiagnozowanej choroby.

Warczenie

Warczenie to agresywne dźwięki, często towarzyszące syczeniu i zwykle wskazujące na strach, złość lub zagrożenie terytorialne. Warczący lub warczący kot zazwyczaj prezentuje klasyczną, obronną postawę ciała. Jest to wyraźne ostrzeżenie, aby pozostać z tyłu i może być skierowane zarówno do ludzi, jak i innych zwierząt. W niektórych przypadkach kot w bólu może warczeć lub warczeć.

Wycie

Wycie to długie, przeciągłe miauczenie, które wskazuje na zmartwienie, dyskomfort, obawy terytorialne lub problemy z godami. Jeśli Twój kot ciągle wyje, może to oznaczać problem zdrowotny, który uzasadnia wizytę u weterynarza. Jeśli twój kotek nie został spryskany lub wykastrowany, skowyt może wskazywać na poszukiwanie partnera. Czasami kot wyje z czystej nudy. Poświęć swojemu kotkowi dużo uwagi i zapewnij mu rozrywkę.