Odrobaczanie świnek morskich i pielęgnacja

Chociaż świnki morskie nie są zbyt aktywnymi małymi stworzeniami, nadal muszą być zaopatrzone w przyzwoitą klatkę, w której mogą leniwie wyciągać się do drzemki i mieć jedno lub dwa igloo, w których mogą się schować. na zewnątrz, wykonany z drewna, metalu lub plastiku i powinien mieć co najmniej metr długości dla dwóch lub trzech prosiąt i dłuższy dla większej liczby prosiąt. Słoma jest najlepszą ściółką do klatek z drutu, a wióry drewniane są dobre, jeśli budka ma solidną podstawę. Klatka musi być solidna, aby chronić świnkę morską przed psami, kotami i innymi potencjalnymi drapieżnikami. Im więcej zajmujesz się swoimi świnkami morskimi, tym szybciej się osiedlają i stają się bardziej przyjazne. Twój domek powinien być sprzątany przynajmniej raz w tygodniu, w zależności od tego, ile świnek morskich jest razem trzymanych. Zdejmij całą pościel, wyczyść środkiem do czyszczenia budek, wyszoruj iglo i miski, a następnie wymień na świeżą pościel, czyste igloo, czystą miskę na żywność i świeżą wodę. Warto zadbać też o odrobaczanie świnek morskich.

Dieta i woda dla świnek morskich

Twoje świnki morskie powinny mieć dostęp do miski specjalnie opracowanej mieszanki dla świnek morskich, ponieważ są one zwierzętami żywiącymi się i mają tendencję do jedzenia z przerwami przez cały dzień. Powinno to być oferowane w ceramicznej misce, aby nie było łatwo się przewrócić. Świnki morskie potrzebują również garści siana z lucerny oraz dużej ilości owoców i warzyw każdego dnia. Świnki morskie nie wytwarzają ani nie przechowują własnej witaminy C, dlatego ważne jest, aby codziennie podawać im je w postaci owoców i warzyw. Niektóre z ich ulubionych owoców i warzyw to marchew, jabłko, kukurydza, szpinak, pomarańcza i brokuły. Nie karmić świnek morskich sałatą, selerem, rabarbarem, ziemniakami ani cebulą. Codziennie wyrzucaj niezjedzone jedzenie – nie podawaj zepsutego lub zgniłego jedzenia. Należy również zapewnić gryzaki do drewna, ponieważ ich zęby stale rosną, a żucie drewna utrzymuje zęby w dobrym stanie i zdrowiu. Ponieważ świnki morskie potrzebują w swojej diecie elementu soli, ważne jest, aby zapewnić im kamień do lizania soli. Świeża, czysta woda powinna być dostępna przez cały czas i najlepiej oferować ją w butelce, ponieważ jest łatwa do napełnienia i znacznie bardziej higieniczna, ponieważ świnie nie mogą jej zabrudzić.

Odrobaczanie świnek morskich i zapobieganie pchłom

Chociaż świnki morskie nie wymagają żadnych szczepień, należy je odrobaczać co trzy miesiące małym odrobaczaniem dla zwierząt, które można dodać do ich wody.

Pielęgnacja świnek morskich

Jeśli zdecydujesz się wykąpać swoje świnie, koniecznie wykąp je w szamponie specjalnie opracowanym dla świnek morskich lub małych zwierząt. Uszy powinny być regularnie sprawdzane i czyszczone w razie potrzeby, a paznokcie powinny być przycinane w razie potrzeby, uważając, aby nie przeciąć szybko. Wszystkie rasy świnek morskich można w razie potrzeby co tydzień szczotkować, ale rasy o długiej sierści wymagają bardziej regularnej pielęgnacji, aby zapobiec powstawaniu sęków i matowienia. Pasożyty takie jak wszy, roztocza i pchły można łatwo leczyć proszkiem przeciw pasożytom małych zwierząt lub sprayem na owady ptasie.