Trawa dla kota jak sadzić?

Trawa dla kota, znana również jako trawa dla zwierząt domowych, to roślina jednoroczna, która jest bezpieczna i zdrowa do spożycia przez ludzi i zwierzęta. Ta mieszanka traw zbożowych służy jako rośliny na zewnątrz lub w pomieszczeniach i oferuje naturalny sposób na dodanie większej ilości witamin do twojej diety i twojego zwierzaka.

Co to jest trawa dla kota?

Trawa dla kota to mieszanka traw zwykle wyhodowanych z nasion jęczmienia, owsa, pszenicy lub żyta. Najczęstsze rodzaje trawy dla kota to trawa pszeniczna, trawa jęczmienna, trawa owsiana i życica. Trawa dla kota jest popularnym środkiem wspomagającym trawienie wśród kotów i innych zwierząt. Chociaż koty lubią kocimiętkę i kocimiętkę, nie można ich używać zamiennie: kocimiętka to wieloletnia roślina z rodziny mięty (Lamiaceae), która po spożyciu wywołuje reakcję behawioralną.

Dlaczego uprawiać trawę dla kotów?

Trawa dla kota jest szczególnie korzystna dla właścicieli zwierząt domowych. Stanowi bezpieczną i włóknistą przekąskę dla zwierząt, służąc jako środek przeczyszczający wspomagający ich układ trawienny oraz jako środek wywołujący wymioty, który ułatwia odkrztuszanie niestrawnych substancji. Oprócz tego, że jest to zdrowa mieszanka sałat dla Twojego zwierzaka, ten rodzaj trawy może również odstraszać zwierzęta od roślin domowych i upraw w Twoim ogrodzie.
Ludzie również spożywają trawę dla kotów ze względu na jej zawartość witamin — trawa dla kotów zawiera kwas foliowy, niacynę, witaminy A i D, a także chlorofil. Trawa pszeniczna, rodzaj trawy dla kotów, jest często dodawana do koktajli lub przyjmowana w formie shotów dla osób, które chcą zwiększyć spożycie witamin.

Trawa dla kota jak sadzić?

Możesz kupić zestawy z trawą dla kotów w lokalnym sklepie zoologicznym lub spróbować wyhodować własną. W przypadku trawy dla kotów DIY, którą możesz wyhodować z nasion owsa, jęczmienia, żyta i trawy pszenicznej, zapoznaj się z poniższymi krokami:
Zasiej swoje nasiona. Zasiej nasiona trawy kota bezpośrednio w glebie (do uprawy w pomieszczeniu lub na zewnątrz), na głębokość około ćwierć cala. Jeśli sadzisz w rzędach, upewnij się, że są oddalone od siebie o jeden cal. Trawa dla kota może rosnąć w pomieszczeniach przez cały rok, ale należy ją sadzić na zewnątrz tylko wiosną, gdy minie zagrożenie mrozem.
Kiełkowanie. W przypadku uprawy w pomieszczeniach utrzymuj wilgotną glebę. Częściowo przykryj doniczkę folią i umieść w ciepłym i ciemnym miejscu. Po dwóch do trzech dniach sadzonki trawy dla kota powinny zacząć kiełkować.
Zapewnij bezpośrednie światło słoneczne. Trawa dla kota będzie potrzebować dużo światła słonecznego podczas wzrostu. Upewnij się, że trawa Twojego kota ma bezpośrednie działanie promieni słonecznych na zewnątrz, a jeśli rośnie w domu, umieść ją w pobliżu parapetu, który również zapewnia pełne słońce.
Ujędrnij glebę. Lekko ujędrnij glebę i utrzymuj ją równomiernie wilgotną. Uważaj, aby nie przelać, ponieważ może to zniszczyć korzenie.