Co daje wykastrowanie psa?

Wiele samców jest wykastrowanych (kastrowanych) jako najlepsza praktyka dla zdrowia i postępowania. Kastracja jest często uważana za część odpowiedzialnego posiadania zwierzęcia. Przeprowadzono wiele badań dotyczących wpływu kastracji na zdrowie i zachowanie u psów domowych. Zobacz co daje wykastrowanie psa.

Co daje wykastrowanie psa?

Przeludnienie zwierząt domowych jest problemem globalnym, a nieplanowane mioty są przyczyną oszałamiającej liczby eutanazji w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Zapobieganie nieplanowanym miotom jest kluczowym elementem odpowiedzialnego posiadania zwierząt domowych. Kastracja jest jednym ze sposobów zapobiegania nieplanowanym miotom, chociaż w ostatnich latach czas tej procedury był przedmiotem większej kontroli w środowisku nauk weterynaryjnych.

Na czym polega sterylizacja psa?

Kastracja lub kastracja to chirurgiczne usunięcie jąder. Usunięcie jąder usuwa główne źródło testosteronu w organizmie, powodując zmiany w popędzie seksualnym, zachowania związane z hormonami i problemy zdrowotne związane z hormonami. Usunięcie jąder może również chronić przed niektórymi problemami zdrowotnymi w późniejszym okresie życia, takimi jak rak jąder i powiększenie prostaty, a także guzy krocza związane z hormonami. Kastracja może również wiązać się ze zwiększonym ryzykiem niektórych schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego i nowotworów, jeśli jest wykonywana przed określonym wiekiem.

Kiedy mój pies powinien zostać wykastrowany?

Fizjologicznie nie wszystkie psy są takie same. Różne rasy i rozmiary psów mają różny optymalny wiek do kastracji. Według ostatnich badań weterynarze i właściciele zwierząt domowych powinni współpracować, aby omówić optymalny wiek kastracji, zamiast przestrzegać ogólnych zaleceń dotyczących wieku. Każdy właściciel psa powinien skonsultować się ze swoim weterynarzem na temat wpływu kastracji na zdrowie swojego psa.
Historycznie weterynarze zalecali sterylizację psów przed okresem dojrzewania. To nie tylko minimalizuje ryzyko nieplanowanych miotów, ale także może oferować korzyści behawioralne. Dojrzewanie i dojrzewanie to czas, w którym zwierzęta przechodzą od młodości do dojrzałości płciowej. U większości psów ras i wielkości okres ten trwa od 6 miesięcy do 2 lat. Skoki hormonów w okresie dojrzewania mogą wpływać i wpływają na zachowanie każdej osoby. Zapytaj rodzica każdego nastolatka! Jeśli rozważasz poczekanie do osiągnięcia dojrzałości społecznej lub strukturalnej przed sterylizacją, koniecznie porozmawiaj ze swoim weterynarzem dogłębnie o tym, czego możesz się spodziewać w odniesieniu do potrzeb psa w zakresie ćwiczeń, treningu, odpowiedniego i bezpiecznego odosobnienia oraz odpowiedniego otoczenia społecznego.